7 varovných příznaků, kterými vám tělo nahlásí když nepijete dostatečné množství vody


Většina lidí si myslí, že pijí dost vody bez ohledu na to, kolik jí vypijí! Co se však ve skutečnosti děje? Mnoho lidí je chronicky dehydrovaných a nemají dostatek vody, aby jejich tělo fungovalo dobře.

Podívejte se na seznam varovných příznaků a zamyslete se, zda jste mezi nimi. Po přečtení článku si dejte sklenici vody.

1. Frekvence močení – Zdravý člověk močí v průměru 6-7 krát denně. Pokud si všimnete, že močíte mnohem méně než 2-3 krát denně, může to být známkou toho, že ve vašem těle není dostatek vody, což může vyvrcholil do selhání ledvin.

2. Seschlá kůže – Zdravá kůže je obvykle hydratovaná a měkká na dotek. Suchá kůže je projevem dehydratace. Se suchou pokožkou si uvědomíte, že potřebujete velké množství balzámu nebo krému, abyste ji udrželi vlhkou a hydratovanou.

3. Bolesti hlavy – Když narazíte na bolest hlavy, která není běžná bolest hlavy, pak je to důsledek dehydratace. Všimněte si, že tato bolest se zhoršuje když se pohybujete, když si sednete nebo jdete něco zvednout. V takovém případě pijte vodu mnohem častěji!

 

 
4. Sucho v ústech – To může být způsobeno kvůli nedostatku vody v těle, nebo používáte léky, které můžou způsobit nižší produkci slin v ústech. Když máte problém se suchem v ústech, mějte vždy po ruce láhev s vodou v pravidelných časových intervalech.

5. Barva moči – Když jste dehydratovaný, mělo by být jasné, že jste dehydratovaný. Pokud si všimnete výrazné změny v barvě moči, pravděpodobně trpíte dehydratací a vaše tělo potřebuje okamžitou dodávku vody.

6. Hlad – Někdy tělo projevuje pocit žízně pokud je hladové. Proto pokud si myslíte, že jste již jedli a jste stále žízniví, dostatečně napijete. Pokud jste dostatečně najedení, pak vaše tělo potřebuje tekutiny.

7. Závratě – Tělo může někdy ztratit dost tekutin, což způsobí to, že se může nahromadit tekutina ve vašem vnitřním uchu, což může mít za následek závratě a dehydrataci. Vezměte si trochu vody poté co se závratě trochu uklidní. sportovci kteří tráví hodně Času na slunci, se často setkávají se závratěmi a úpalem.