7 UŽITEČNÝCH TRIKŮ PRO MOTORISTY, kteří se nebojí ZIMY! ČÍSLO 3 se určitě bude hodit


Jezdit autem je pohodlné, nemusíte se tlačit ve veřejné dopravě a závisí jen na vás, jaký bude plán vaší cesty. Zároveň však existují starostí a to zejména během zimního období – každodenní čištění auta od sněhu a ledu, zamlžené skla a světla, která můžou způsobit i vážnou nehodu.

tipy-motoriste1

 

 
Abyste uměli zvládnout všechny tyto nástrahy, přečtěte si několik těchto užitečných rad:

Tipy pro motoristy

zamrzlé skla

tipy-motoriste

 

 
Zabránit tomuto problému se dá, pokud smícháte ocet a vodu v poměru 3: 1 a nastříkáte směs na sklo. Druhá varianta je, že si smícháte 600ml čistého alkoholu, 200ml vody, 1 kapku prostředku na mytí nádobí a nastříkáte to na sklo.

Přimrzlé otevírání dveří

tipy-motoriste3

Nejčastěji pomáhá gel na dezinfekci rukou, který dokonale odstraní led a obnoví celý mechanismus otevírání dveří. Stačí použít několik kapek na klíčovou dírku a do mezer. Je to jednodušší, než si zahřívat klíč a nechtěně se popálit.

Chcete-li předejít zamrzání o něco dříve, naneste do klíčové dírky trochu víceúčelového spreje WD-40. Bude to trvat jen několik minut, ale tento problém bude pro vás minulostí.

zablokované dveře

tipy-motoriste4

 

 
Aby nedocházelo k zamrznutí gumového těsnění dveří, použijte na to běžný olej na vaření ve spreji. Nastříkejte ho na gumové těsnění a setřete papírovou utěrkou. Hotovo!

zamlžená okna

tipy-motoriste5

Otřete si okna gumovou houbičkou na čištění školních tabulí (na které se píše fixem). Okno se již nebude „potit“ a vy budete vše vidět jasně a zřetelně. Také si můžete starou ponožku nebo malý plátěný sáček vyplnit stelivem pro kočky. Tento trik umožní, aby byl vzduch méně vlhký a okna se tak už nebudou mlžit.

Led na bočních zrcátkách

tipy-motoriste6

 

 
Pokud se ráno nechcete zabývat bočními zrcátky, před nocí je natěsno zabalte do plastového sáčku. Ráno budou dokonalé čisté a vy budete mít více času na důležitější věci.

Zamrznutá nebo zamlžené světla

tipy-motoriste7
Očistěte světla od nečistot a naneste na ně tenkou vrstvu vosku. Ten nedovolí, aby se tam dostala voda či sníh. Účinek tohoto triku potrvá i několik týdnů.

Prokluzování ve sněhu

tipy-motoriste8
Vezměte si rohože z auta a dejte je pod kola – vytvoří to zatížení a vy budete schopni pokračovat v cestě. Také pomůže, pokud budete mít v kufru pár pytlů s kočičím stelivem. V případě, že váš vůz uvízne ve sněhu, nasypte trochu steliva pod kola a je po problému!

Nyní vám chladná a mrazivá zima nebude znepříjemňovat život, protože už znáte šikovné rady, o kterých jste předtím možná ani nevěděli.

Jezděte bezpečně a v pohodlí. Sdílejte tento článek i s vašimi přáteli a pomozte i jim!