7 překvapujících důvodů, proč by měl pes každý den spát v posteli spolu s vámi


Otázka správné výchovy psů dokáže rozhádal mnoha pejskařů a milovníků zvířat.

Slýcháme o různých příkazech a zákazech, které bychom měli svého čtyřnohého miláčka naučit, a u kterých bychom určitě měli být nekompromisní, například nedávat psovi jíst od stolu, či nepustit ho k naší posteli. Lidé tvrdí, že je to nehygienické a pro člověka nevyhovující.

My vám, nicméně, v následujícím článku přinášíme sedm důvodů proč by měl být pes nenahraditelnou součástí každého vašeho spánku.

Přinášejí vám pohodlí

pes-postel1

 

 
Ať už je to jejich teplé tělo či rytmické dýchání, na psech je prostě něco utěšující, nanejvýš vaše postel bude díky nim mnohem útulnější.

Jsou lékem proti nespavosti

pes-postel2

 

 
Jejich přítomnost podporuje klid, úlevu od stresu a pocit bezpečí. Psi tak jako kdyby vzali pryč všechny špatné věci, kvůli kterým se v noci neustále budíte.

Tulení se se psem odstraňuje stres a pocity úzkosti

pes-postel3

Psi vás prostě nakazí svou pozitivní energií. Jejich pečlivá a všímavá povaha dokáže být opravdu velmi uklidňující, hlavním důkazem toho jsou například terapeutické psy.

poskytují teplo

pes-postel4

 

 
Jejich teplé těla a sklon přivinout se co nejblíže k člověku v posteli způsobí, že se cítíte, jako byste u sebe měli v posteli radiátor. Připouštíme, že v létě to může být trochu nepříjemné, ale kdo by neocenil kousek přirozeného tepla během chladných sychravých dnů?

Pomáhají bojovat proti depresi

pes-postel5

Jediná věc, kterou psi poskytují bez zeptání je bezvýhradná láska. Ten, kdo bojuje s depresí ji může přijímat těžší. Ta psí však dokáže udělat s člověkem divy i během mimořádně těžkého životního období.

Poskytnou vám pocit bezpečí

pes-postel6

 

 
Vědomí toho, že jste chráněni vaším psem i během spánku, když jste nejvíce zranitelní, je k nezaplacení. Díky jejich výborně vyvinutému sluchu a tendenci štěkat na neznámých lidí se nemusíte bát opravdu ničeho.

Prospívá to i vašemu psovi

pes-postel7
Na světě neexistuje nic, co by pes miloval víc, než vás. Dovolte mu proto strávit noc plnou tulení při vás v posteli. Vždyť nakonec, pes přijímá komfort od vás také, jak vy od něj. Obě strany, tedy, budou spokojené.