7 jedinečných vlastností zelí, o kterých jste neměli tušení. Nikdy jsem si nemyslela, že bude tak užitečná!


Zelí je zelenina k nezaplacení! Chrání naše tělo a posiluje jeho imunitní systém. Na rozdíl od jiných druhů zeleniny, obsahuje rekordní množství vitaminu C a proto je vhodné i jako prevence před nachlazením.

Viz, na co všechno se dá použít bílé zelí:

otoky

Pokud máte oteklé nohy nebo jinou část vašeho těla, aplikujte na ni zelný list. Udělejte to ještě před spaním a do rána otok ustoupí.

štítná žláza

zeli1

 

 
Při snížené funkci štítné žlázy si přikládejte zelné listy na vaši šíji a uvidíte, že se budete cítit lépe.

Úbytek na váze

Zelí je chutnou, vydatnou a nekalorické potravinou. Kromě nízkého obsahu kalorií, je bohatá na vitamíny a vlákninu. Takže, pokud chcete zhubnout, jezte zelí. Připomínáme, že přitom byste měli jíst více potravin nebo výživových doplňků obsahujících jód.

zuby

Vědci dokázali, že lidé, kteří pravidelně konzumují zelí, mají bělejší zuby. To je skutečně dobrý důvod na její častější konzumaci.

krevní tlak

Draslík obsažený v zelí posiluje srdce, cévy a zlepšuje krevní oběh.

kojení

zeli2

 

 
Ženy, které kojí by si měli na noc do podprsenky vložit zelné listy. Pomůže to snížit nepohodlí a odstranit bolest prsou během tohoto období.

ledviny

Lékaři doporučují konzumovat větší množství zelí těm lidem, kteří trpí onemocněním ledvin. Díky draselným solím, které zelí obsahuje, se přebytečné tekutiny dostávají z těla ven rychleji

zeli3

Zelí neztrácí svou užitečnost ani v salátech či v čerstvě vylisované šťávě. Nejlepší však je v surové formě, protože tepelnou přípravou ztrácí některé zdraví prospěšné vlastnosti. To se ale netýká kysaného zelí, ona si zachovává všechny vitaminy a stopové prvky ..