7 fantastických cviků které vám pomohou ke zdravé páteři a zbaví vás bolesti zad


Trápí vás bolest páteře? Pak byste si měli prohlédnout tyto cviky, které vám zaručeně pomohou

CVIK 1

Lehněte si na záda. Pokrčte pravou nohu v koleni. Natáhněte levou nohu nad hlavou. Uchopte oběma rukama pod kolenem, a vytáhněte ji směrem k trupu. Držte po dobu 30 sekund. Toto cvičení opakujte dvakrát pro obě nohy.

zdravapater1

CVIK 2

Lehněte si na záda a ohněte obě nohy v koleni. Uchopte levou nohu oběma rukama na koleně a vytáhněte ji směrem k trupu. Držte pozici po dobu 20 sekund. Dvakrát opakujte cvičení pro obě nohy.

zdravapater2

 

 
CVIK 3

Lehněte si na záda. Natáhněte pravou ruku do strany, v pravém úhlu k vašemu tělu. Natáhnout levou nohu tak, aby byla zcela vztažená. Pokuste se protáhnout své pravé koleno směrem k levé straně, tak že se ho téměř dotknete levou rukou. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund. Dvakrát opakujte cvičení pro obě kolena.

zdravapater3

CVIK 4

Lehněte si na záda a pokrčte levou nohu v koleni. Umístěte pravou nohu křížem přes levé stehno s kolenem směřujícím na stranu v pravém úhlu. Opatrně přitahujte levou nohu směrem k vaší hlavě. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Změňte pozici nohy a opakujte.

zdravapater4

 

 
CVIK 5

Opřete se o podlahu vaším pravým kolenem a natáhněte nohu za sebou. Levá noha by měla být ohnutá v koleni. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Opakujte cvičení pro obě nohy.

zdravapater5

CVIK 6

Lehněte si na pravý bok. Pokrčte levou nohu v koleni, uchopte kotník levou rukou. Opatrně vytahujte kotník rukou, a tím napínejte svaly levého stehna. Páteř by neměla být ohnuté. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Pak opakujte cvičení pro levou stranu.

zdravapater6

 

 
CVIK 7

Stůjte na délku paží od stolu. Ohněte horní část těla dopředu, snadno ohněte nohy v kolenou, až do bodu, kdy se můžete dotknout okraji stolu oběma rukama. Paže by měly být natažené a hlava na úrovni ramen. Držte tuto pozici po dobu deseti sekund. Pak se psotavte rovně a ohněte své tělo na každou stranu jako na obrázku.

zdravapater7