Úvod RADY A TIPY Jak na to? 6 věcí, které děláme špatně! Umíte správně vychladit pivo a chodit na...

6 věcí, které děláme špatně! Umíte správně vychladit pivo a chodit na toaletu?


Každý den opakujeme spoustu činností, a proto nad nimi nepřemýšlíme. Co když ale většinu děláme špatně?

Ukážeme vám, že i tak banální věci, jako je čištění zubů nebo sezení na záchodě, děláte s velkou pravděpodobností naprosto špatně!

1) LOUPÁNÍ BANÁNU

Začněme s problémem, který se rovná sporu o to, jestli byla dříve slepice, nebo vejce. Loupete banán odshora, nebo odspoda? A kde se vůbec ten spodek nachází? Uvážíme-li že banán roste od stopky, pak je to ten konec s černým puntíkem. Za něj stačí trochu zatočit a máte to!

2) ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

V první řadě je takřka jisté, že si dáváte na kartáček příliš mnoho pasty. Ve skutečnosti stačí přibližně velikost hrášku. Největší prohřešek proti péči o zuby je ale příliš silný tlak, který většina z nás vyvíjí. Raději čistěte déle ale šetrněji, abyste nepřicházeli o sklovinu…

3616923-kartacek

 

 

3) CHLAZENÍ PIVA

Také se tlučete do hlavy, že jste si zapomněli vychladit pivo k večeři? Anebo jiný alkohol na párty, která za chvíli začíná? Obvykle v panice strčíte lahve do mrazáku a doufáte, že budou studené než bude jídlo na stole. Mnohem lepší je ale obalit sklenice mokrou papírovou utěrkou, zkrátíte tím čas přibližně na 15 minut u skleněné půllitrové láhve. U hliníkových plechovek to bude mnohem rychlejší.

4) OHŘÍVÁNÍ JÍDLA V MIKROVLNNÉ TROUBĚ

Těžký den ve škole či v práci, hlad a zbytek včerejší lákavé večeře v lednici. Stačí ho ohřát. Obvykle tedy navršíte jídlo na talíř, šoupnete ho do mikrovlnné trouby a pak se rozčilujete nad tím, že půlka jídla je vařící a druhá studená. Přitom stačí rozvrstvit jídlo na talíři do tvaru donutu, tedy pouze po okrajích a vše bude rovnoměrně prohřáté!

3616914-jidlo2

 

 

5) SPÁNEK

Také se probouzíte ospalí? I když jste leželi v posteli osm hodin? Může to být právě kvůli tomu, jakým způsobem spíte! Lidé před usnutím často koukají na televizi, do monitoru nebo mobilního telefonu. Namodralé světlo, které tyto přístroje vyzařují oblbuje váš mozek a vy nemáte pocit, že byste byli ospalí. Poté si spousta lidí špatně lehne – ideální je pozice na zádech s pevnějším polštářem pod krkem a dalším pod koleny, pokud spíte na boku, pořiďte si větší polštář, který si dejte mezi kolena a přiviňte se k němu. Páteř zůstane narovnaná a vy se konečně vyspíte!

6) VYPRAZDŇOVÁNÍ

Ano, i tuhle obyčejnou věc dělá spousta lidí v západní společnosti špatně. Vysedávání na záchodě déle, než je nezbytně nutné, může způsobovat hemoroidy, mělo by jít pouze o rychlý akt vyprazdňování. Napadlo vás, proč v rozvojových zemích frčí turecký záchod? Ano, protože dřepět nebo mít zvednuté nohy, je nejpřirozenější a nejstarší způsob a vycházející ze zvyků primátů. Až vám příště nepůjde vytlačit hovínko, opřete si nohy o stupínek či malou židličku tak, aby nohy s tělem svírali přibližně 40° úhel, vše bude jednodušší a zdravější!

3616926-zachod2
Kam dál?