6 účinných cviků, které vám pomohou při boji s křivou páteří


Dnešní lidé čím dál tím více trpí bolestmi zad, křížů či krku. Všechno je to způsobeno životním stylem, který preferujeme. Mladí lidé dnes sedí celé dny za počítači či mobily v různorodých pozicích, které určitě jejich páteři nevyhovují.

Nejen tím vznikají onemocnění páteře, jako například skolióza. Dnes se dokonce setkáváme s názorem, že každé dítě ve školním věku trpí nesprávným držením těla, a tedy skoliózou.

Jak se dá proti tomuto onemocnění bojovat? Je samozřejmé, že nijak jinak, než cvičením. Přinášíme vám proto sedm jednoduchých cviků, pomocí kterých si můžete v průběhu krátkého času úspěšně narovnat vaši křivou páteř.

cvik 1

Lehněte si na záda. Pravou nohu pokrčte v koleni. Levou nohu natáhněte a natáhněte přes sebe. Uchopte ji oběma rukama pod kolenem a táhněte směrem k hlavě. Tuto pozici držte přibližně 20 sekund. Takové cvičení opakujte každý den dvakrát pro obě nohy.

pater1

 

 
cvik 2

Lehněte si na záda a ohněte obě nohy v koleni. Uchopte levou nohu oběma rukama v koleni a vytáhněte ji směrem k trupu. Držte pozici po dobu 20 sekund. Toto cvičení opakujte také dvakrát pro obě nohy každý den.

pater2

cvik 3

Lehněte si na záda. Pravou ruku natáhněte do strany v pravém úhlu k vašemu tělu. Levou nohu nechte nataženou na zemi a pravou nohu přes ni pokrčte. Pravá noha společně s pravou rukou vytvoří jakousi rotaci, ve které byste měli setrvat 20 sekund. Také opakujte toto cvičení dvakrát pro obě strany.

pater3

 

 
cvik 4

Lehněte si na záda a pokrčte levou nohu v koleni. Pravou nohu přeložte přes levé koleno v pravém úhlu k trupu. V této pozici vydržte po dobu 30 sekund. Nohy vyměňujte a cvik opakujte.

pater4

cvik 5

Klekněte si na zem. O levé koleno se rukama opřete a pravou nohu natáhněte za sebou. Tuto pozici držte 30 sekund a pak si strany vyměňte.

pater5

cvik 6

Lehněte si na levý bok. Pravou nohu pokrčte v koleni a pravou rukou si chytněte kotník. Levou nohu při tomto cviku necháte přirozeně nataženou. Takovou pozici držte také 30 sekund a pak si strany vyměňte.

pater6