Úvod ZDRAVÍ Tělo Před příchodem rakoviny vaječníků vás tělo bude varovat. Těchto 6 signálů nesmíte...

Před příchodem rakoviny vaječníků vás tělo bude varovat. Těchto 6 signálů nesmíte ignorovat!


Rakovina vaječníků je jedna z nejhorších chorob na světě. Nelze specifikovat co ji způsobuje a existují 20 různých typů rakoviny, které dokážou napadnout vaječníky. Pokud se však diagnostikuje včas, pak je snadné ji vyléčit. No velmi často se stává, že se tato rakovina projeví v pozdějších stádiích a pak je velmi těžké ji vyléčit.

Pouze letos bylo diagnostikováno 22 000 žen, které mají rakovinu vaječníků a 14 000 je již na rakovinu zemřelo. Čísla jsou velmi nepříjemné a proto byste si následujících příznaků měli více všímat. Sledujte vaše tělo a lépe se vyhnete riziku rakoviny.

Čeho bychom si tedy měli všímat?

6 příznaků rakoviny vaječníků

Bolest pánve a nebo břicha
Pokud je bolest chronická a přetrvává, tak je to jasný důkaz toho, že něco není v pořádku. Mohla by to být ovariální cysta a nebo rakovina vaječníku.


Nafouknuté břicho
Je to běžný příznak přebytečných tekutin v břišní dutině a to může mít za následek i rakovina. Proto je potřeba důkladně sledovat vaše zdraví.

Močové problémy
Velice časté močení může být příznakem rakoviny vaječníku. Močový měchýř si nahromadí tekutiny více než obvykle. je to příznak, který se připisuje močovým cestám, ale pokud přetrvává déle, měli byste se poradit s lékařem.

Těžkosti s jezením
Rakovina vaječníků může narušit metabolismus a nutí našim hormonům dávat pocit sytosti a tím se vám může zdát, že jíte méně než obvykle.

Špinění mezi menstruacemi
Pokud si toho všimnete, může to mít spojitost s řadou zdravotních problémů, obyčejně ty reprodukční, mezi které patří rakovina vaječníků.

Změna stolice
Jakákoliv změna stolice může být spojená s rakovinou vaječníků. Může to způsobovat tlak na zadržování tekutin a nebo nádorových metastáz z hrubého střeva a dalších orgánů.

 
loading...

Kam dál?