6 jednoduchých návodů na výrobu vlastního stylového koberečku podle vašeho vkusu. Odkdy jsem si jeden z nich udělala, závidí mi ho všechny kamarádky


Koberce a koberečky jsou dnes in a má je ráda každá žena, která vyznává útulný domov. No třeba říci, že koberce samy o sobě nejsou nejlevnější záležitost, a pokud mají být ještě i stylové a podle našich představ, je to téměř nesplnitelný sen. My jsme však objevili návod, jak si vlastní kobereček vyrobit. Já jsem jeden zkusila a vyšel perfektně.

titulkakoberec
takprosto.cc
Kolik žen, tolik představ. Jiný vkus, jiný styl, jiné priority. Pokud jste se odhodlali vyrobit si svůj kobereček sama, připravte si staré oblečení, zbytky příze, šňůry, cokoliv, co bude vašemu koberci vyhovovat. Je to jednoduché. Pojďte vyrábět s námi! Váš domov si zaslouží být originální. A nezapomeňte číst až do konce. To nejlepší přichází totiž vždy nakonec.

Na výrobu a tkaní koberců existuje mnoho technik a vyrábět je můžeme z různých materiálů. V tomto směru hranice neexistují, jediné co potřebujete, je troška trpělivosti a chuť tvořit.

Koberec ze starého oblečení

Takový koberec je v konečném výsledku nejen krásný, ale splní i praktický účel – zbavíte se starých věcí, které už nenosíte, ale je vám líto je vyhodit. Recyklujeme, dámy, recyklujeme!

koberec vyroba1

 

 
Video návod na výrobu koberečku zde:

Koberec z bavlnek, stužek a provázků

Na tento koberec budete potřebovat množství bavlnek, stužek a provázků, které máte doma ve skříni. Přesvědčte se jen, aby je bylo dost na velikost koberce, který jdete vyrábět. Tyto koberce mají obrovskou výhodu pro milovnice barev a pestrosti. Můžete na něj použít a zkombinovat opravdu všechny barvy, druhy, šířky a materiály stužek. Chcete-li přece jen něco jednobarevné, nebo alespoň sladěné a nemáte stužky v těchto barvách doma, šup do galanterie.

koberec vyroba2

 

 

koberec vyroba3

 

koberec vyroba4

 

 
Výroba takového koberce je pro velmi trpělivé a kreativní dámy, ale pokud se vám zdá náročná jistě vás potěší, že tento proces je také velmi vzrušující a uklidňující zároveň. Neváhejte a zkuste to, opravdu to není těžké.

koberec vyroba5

 

koberec vyroba6

 

 

koberec vyroba7
Rohožka, nebo kobereček z vlnky a lana

Proces výroby je téměř stejný jako při předešlém koberci, rozdíl je už jen v Našívání ozdob na konec. Pokud je samozřejmě chcete. Přichystejte si tedy karton, nůžky, provázek a příze různé tloušťky. Utkajte si kouzelný kobereček.

koberec vyroba8

 

 

koberec vyroba9
Luxusní jemný koberec

Nesporná výhoda tohoto koberce je jeho univerzálnost. Hodí se téměř do každého interiéru a víte ho snadno přizpůsobit vašemu stylu zařízení. Na tento kobereček však musíte být zručná v háčkování nebo alespoň v pletení.

koberec vyroba10

 

 

koberec vyroba11
Trošku trpělivosti a voilá, exkluzivní kobereček máte pod nohama i vy! Video návod si prohlédněte zde.

Koberec z bambulí

Tento objemný a nadýchaný koberec vyrábějí šikovné ručky hlavně do ložnic a dětských pokojů. Při pohledu na to, jak vypadá, určitě chápete proč.

koberec vyroba12

 

 
Vyrobit bambule ví asi každá žena, která už někdy pletené dětem čepici. Pokud ne, návod si můžete prohlédnout níže. Bambule je ta nejjednodušší věc na světě. Vyhrajte se při jejich výrobě s barvami, vaše děti se hravému koberečku určitě potěší.

Koberec z lana

To nejlepší na závěr. Tato podložka je stylová, praktická, pevná a hlavně – nádherná. Hodí se zejména do moderních interiérů, ale podobně jako při několika předchozích kobercích, zapadne i jako univerzální kousek. Tento koberec finančně není vůbec nákladný a hotový jej máte do půlhodinky.

koberec vyroba13

 

koberec vyroba14

 

 

koberec vyroba15

 

koberec vyroba16

 

koberec vyroba17

Vyzkoušíte si i vy vyrobit některý z nich? U nás se osvědčil ten poslední a stal se opravdu čestným členem našeho bytu.