5 účinných receptů, se kterými se navždy zbavíte oparů


Herpes patří mezi celosvětové nejrozšířenější infekce. Je to nakažlivá infekce, která je vyvolaná virem Herpes simplex. Patří do skupiny lidských herpetických virů. Spouštěčem viru je hlavně stres, vyčerpání, přechozená nemoc nebo nachlazení. V zimě, když je mrazivé počasí a v létě naopak přílišné slunění a také hormonální změny jakým je menstruace a menopauza. Proto je třeba dodržovat jisté zásady. Nikdy si s nikým nepůjčujte rtěnky, lesky ani balzámy na rty, nepijte z cizích sklenic, plechovek nebo fliaš.Ak se opět nejblíže objeví máme několik typů a triků jak se jich zbavit.

1. Peroxid vodíku
V dětství jste se s peroxidem vodíku lze setkali, když vám rodiče čistili rány právě touto tekutinou. Není to nic příjemného ale dobrou zprávou je, že dnes jsme dospělý a mírně štípání sneseme. Peroxid dezinfikuje a zabraňuje šíření oparu. Herpes budete muset udržovat v čistotě, čímž dosáhnete jeho zmizení.

budete potřebovat
– 1 polévková lžička peroxidu vodíku
– Hygienický tampon

Namočte vatový tampon s 1 lžící peroxidu vodíku. Použijte ho pokud máte pocit, že není dost navlhčený. Umístěte vatový tampon, přímo na opar a držte ho tam po dobu několika sekund. Nechte působit 5 minut.

2. Čaj Echinacea
Existují lidé, který ho pijí z náboženských důvodů. Echinacea by měla být díky jejím účinkům součástí každé kuchyně. Stimuluje totiž obranné funkce těla, působí jako prevence proti infekcím a urychluje uzdravení. Ideální je nápoj z čerstvého květu, proto protože sušený ztrácí své účinky. Pokud ho však nemáte, použijte i ten sušený.

budete potřebovat
1- čajový sáček Echinacea
1- šálek vroucí vody

Umístěte sáček v hrnku a zalijte ji vařící vodou. Nechte louhovat 10 minut. Pořádně vymačkejte šťávu z čajového sáčku abyste dostali všechny dobré věci. Vylouhovaný čaj si pak namočte do obkladu nebo tamponu a přikládejte si ho několik krát denně na opar.

3. Vanilka
Vanilkový extrakt se osvědčí jako jedna z účinných látek, která prospívá ke zmírnění bolesti při výskytu oparů. Odborníci tvrdí, že báze na níž je vanilkový extrakt založen, je zabránit virů ve vašem těle, aby propukl v rozsáhlejší podobě.

budete potřebovat
1 – bavlněný tampon nebo polštářek
1 – vanilkový extrakt

Namočte si tedy vatový tampon do čistého vanilkového extraktu tak, abyste ho důkladně nasyceni. Aplikujte přímo na bolestivé místo a držte tampon na něm alespoň jednu minutu. Opakujte čtyřikrát denně, až dokud to nebude nutné.

POKRAČOVÁNÍ RECEPTŮ NA DALŠÍ STRÁNCE ➔