5 přírodních přípravků pro léčbu ekzému, vyrážek a trvalých kožních


Pod slovem ekzém se skrývá celá řada onemocnění pokožky, která způsobují její zanícení a mnohdy i poškození. Vyjádřeno v číslech ekzém postihuje více než 5% dospělých a dětí a 20% nemluvňat a je alermující, že tato čísla stále stoupají díky znečištění životního prostředí a spoštěčem bývá většinou špatná strava.

Ekzém se tradičně léčí pomocí mastí s obsahem kortikoidů. Problém tohoto postupu však spočívá v tom, že pouze potlačuje příznaky, aniž by cílil na základní příčinu. Navíc krémy s obsahem chemických látek, např. topický imunodolátorů, jsou často spojovány s rakovinou.

Velmi důležitým důvodem, proč se kortikosteroidům a imunosupresivům vyhnout, je skutečnost, že to problém neřeší, navíc způsobují závislost pacientů na těhcto látkách.

To znamená, že jakmileje je přestanete brát, ekzém se rychle vrátí. Situace se může ještě zhoršit, protože postupem času mnoho lidí potřebuje stále silnější léčbu steroidy a v těle tak velmi snadno vzniká závislost.

V tomto případě většina lékařů připomíná, že přesná příčina ekzému je neznámá. Mají pravdu, příčiny jsou různorodé. Patří mezi ně parfémy v produktech denní spotřeby, mýdla, prací prášky, prach, kosmetika, průmyslově zpracované potraviny, škodlivé látky v našem životním prostředí.
Nejlepším a nejpčinnějším způsobem boje proti jakýmkoliv kožním onemocněním je nechat tělo uzdravit se samo, samožrejmě pomocí různých diet a optření a přírodních terapií. Působí přímo na imunitní systém a stimulují tak uzdravení.

Jídla, kterým je třeba se vyhnout

Vyvyarujte se všem rafinovaným cukrům (působí vysoce zánětlivě)

Držte si větší odstup od umělých sladidel (sukralózy, aspartamu, sacharinu, sorbitolu a dalších). Vyhýbejte se třtinovému a bílému cukru, agávovému i kukuřičnému sirupu s vysokým obsahem fruktôzy, stejně tak žvýkačkám a dietním produktům, protože vše obasahuje jedy o, kterých ani nevíte.

Další potraviny obsahují jedy, které zahlcují náš imunitní systém, jsou likvovité rostliny, tzv. rajčata, tabák, lilky, paprika, plody kustovnice.

Neměli byste jíst ani korýše, smažená jídla, droždí, uzená masa, arašídy, nepjte alkohol nekuřte. Mějte na paměti, že musíte omezit i stres.

V tomto článku dále nalzenete účinné přírodní prostředky, které dokážou vyléčit i závažné případy zánětu kůže :

Nimbový olej

Nimbový olej ničí bakterie a mikroorganismy, které přispívají k zánětu kůže, snižuje také zarudnutí a otoky, které způsobují svědění

Pochází ze stromu jménem nimba, má přiřozené antibakterialní, protiplísňové protizánětlivé, protialergické, antivirové a antimikrobiální účinky. Je také velmi bahatý na vitamín E a mastné kyseliny, tudíže pleť dobřehydratuje a pomáhá obnovit její přirozenou pružnost.

Tento blahodárný olej obsahuje karotenoidy, podobné karotenům. Dodávají vaší pleti sloučeniny bohaté na antioxidanty, které jí pomáhají bránit před volnými radikály. Jakmile se olej absorbuje, pomůže svými vlastnostmi omladit pleťové buňky a navrátit pleti pružnost. Nimbový olej v sobě má také velmi vysoký podíl antioxidantů, které pleť chrání před škodlivými vlivy prostředí.

 

 
Bentonizický jíl rozpuštěný ve vodě

Betonit pomáhá v léčbě kožních onemocnění tím, že odstraňuje tociny, zvyšuje oběh, snižuje zánět a absorbuje nadbytečnou mastnotu. Tvoří jej malinké destičky, které mají jak kladný, tak záporný náboj. Jak jíl prochází tělem, rozpíná se jako houba, protože pohlcuje vodu. Cestou nasává tolik kladně nabitých toxinů, kolik jen zvládne udržet.

Při použití dvakrát týdně se problematická místa výrazně zlepší. Uvědomte si, že když se tociny dostávají na povrch, stav kůže se může zdánlivě zhoršit. To je však normální a za týden nebo dva je dost velká pravděpodobnost že ekzém odezní, podle onemocnění.

Báječnou a prospěšnou směs získáte smícháním jílu s čistým jablečným octem nebo bylinkovým octem. Tuto proceduru si nechte na večer, výsledky jsou úžasné.

Fermentovaný olej z jater

V moderním a tradičním způsobu přípravy oleje z tresčích jater je velký rozdíl. Moderní příprava oleje z tresčích jater probíhá lisováním oleje z tukových tukových tkání tresek během vaření, a právě vaření a následné číštění olej připraví o některé bioaktivní složky.

Normálním postupem se získává olej hodnotnější hlediska nutričních hodnot a zdravotních účinků, které působí proti ekzému.

Mastné kyseliny EPA a DHA mají protizánětlivé vlastnosti. Omega-3 mastné kyseliny mohou díky svým vlastnostem snižovat zánět tkání, čímž zmírňují některé příznaky ekzému, např. zarudnutí a zanícení kůže. Kromě protizánětlivých účinků se omega-3 mastné kyseliny podílí také na stavbě kožních buněk, které jsou důežité pro správný chod těla. Pokud jejich hladina v krvi poklesne, snadno dojde k podráždění pokožky, ta navíc bude vypadat suše a šupinatě.

Topické krémy a masti

Topické masti mohou při řadě kožních onemocnění pomoci, měly by ale obashovat alespoň jednu z dále uvedených bylin, aby přinesly úlevu od svědění a pálení a podpořili uzdravení.
První volba by však v těchto případech měla padnout na krémy obsahují heřmánek. Výrazně také tyto vyliny : Lékořice, ptačinec prostřední, měsíček lékařský.

Lopuchový kořen

Snížit zánět a zičin inulin, který se spojuje s výskytem ekzému, lze pomocí kořenu lopuchu. Tento zdraví prospěšný kořen obsahuje některé cenné minerály, např. železo, mangan, hořčík a v menším množství zinek, vápník selen a fosfor,