Úvod KRÁSA A MÓDA 5 nejúčinnějších receptů, které vás navždy zbaví oparů

5 nejúčinnějších receptů, které vás navždy zbaví oparů


Herpes patří mezi celosvětové nejrozšířenější infekce. Je nakažlivý a vyvolaný virem Herpes simplex virus. Spouštěčem viru je hlavně stres, vyčerpání, přechozená nemoc nebo nachlazení. V zimě je mrazivé počasí, v létě naopak přílišné slunění a hormonální změny jakým je menstruace a menopauza. Snažte se myslet na to, že opar je vysoce nakažlivý a velmi snadno se přenáší. Proto je třeba dodržovat jisté zásady. Nikdy si s nikým nepůjčujte rtěnky, lesky ani balzámy na rty, nepijte z cizích sklenic, plechovek nebo flašek. Když  se opět nejblíže objeví máme několik typů a triků jak se jich zbavit.

1. Peroxid vodíku

V dětství jste se s peroxidem vodíku lze setkali, když vám rodiče čistili rány právě touto tekutinou. Není to nic příjemného ale dobrou zprávou je, že dnes jsme dospělý a mírně štípání sneseme. Peroxid dezinfikuje a zabraňuje šíření oparu. Herpes budete muset udržovat v čistotě, čímž dosáhnete jeho zmizení.

Budete potřebovat:
– 1 polévková lžička peroxidu vodíku – hygienický tampon
Namočte vatový tampon s 1 lžící peroxidu vodíku. Použijte ho pokud máte pocit, že není dost navlhčený. Umístěte vatový tampon, přímo na opar a držte ho tam po dobu několika sekund. Nechte působit 5 minut.

2. Čaj Echinacea

Existují lidé, který ho pijí z náboženských důvodů. Echinacea by měla být díky jejím účinkům součástí každé kuchyně. Stimuluje totiž obranné funkce těla, působí jako prevence proti infekcím a urychluje uzdravení. Ideální je nápoj z čerstvého květu, proto protože sušený ztrácí své účinky. Pokud ho však nemáte, použijte i ten sušený.

Budete potřebovat:
1- čajový sáček Echinacea 1- šálek vroucí vody
Umístěte sáček v hrnku a zalijte ji vařící vodou. Nechte louhovat 10 minut. Pořádně vymačkejte šťávu z čajového sáčku abyste dostali všechny dobré věci. Vylouhovaný čaj si pak namočte do obkladu nebo tamponu a přikládejte si ho několik krát denně na opar.

 

3. Vanilka

Vanilkový extrakt se osvědčí jako jedna z účinných látek, která prospívá ke zmírnění bolesti při výskytu oparů. Odborníci tvrdí, že báze na níž je vanilkový extrakt založen, je zabránit virů ve vašem těle, aby propukl v rozsáhlejší podobě.

Budete potřebovat:
1 – bavlněný tampon nebo polštářek 1 – vanilkový extrakt
Namočte si tedy vatový tampon do čistého vanilkového extraktu tak, abyste ho důkladně nasyceni. Aplikujte přímo na bolestivé místo a držte tampon na něm alespoň jednu minutu. Opakujte čtyřikrát denně, až dokud to nebude nutné.

4. Lékořice

Jeden z přírodních prostředků, které mohou zmírnit symptomy oparu, je lékořice. Její kyselina v kořeni zastavuje virové buňky a zmírňuje příznaky. Kyselina má totiž protizánětlivé a protivirové účinky.

Budete potřebovat:
1- krém z prášku ze lékořice nebo čaj 1- čajová lžička vazelíny

Ideální způsob jak aplikovat účinnou látku, je připravit si krém z prášku ze lékořice, nebo si připravit čaj. Pokud smícháte 1 polévkovou lžíci lékořice v prášku s polovinou kávové lžíce vazelíny, můžete si připravit krém, který je vhodný nanášet na celou plochu vatovou tyčinkou, kterou necháte působit několik hodin nebo celou noc.

5. Plnotučné mléko

Obklady z plnotučného mléka se mohou používat k urychlení hojení a zmírňování bolesti. Důvod? Mléko obsahuje bílkoviny známé jako imunoglobuliny, které se v podstatě používají jako ochrana před viry jako je herpesvirus. Mléko obsahuje látky, které se jmenují L-lysin, které pomáhají zabránit účinku kyseliny arginin, což způsobuje bolestivé opary. Látka urychluje proces hojení. Pijte mléko abyste zabránili vznik oparu a zajistěte si přísun L-lysinu. Pokud se chcete zbavit oparu, který již vznikl připravte si obklad z plnotučného, ideální domácího a nepasterizovaného mléka.
loading...

Kam dál?