Úvod ZDRAVÍ Cvičení 5 cviků, které netrvají více jak 30 minut! Výsledky pocítíte okamžitě. Potom,...

5 cviků, které netrvají více jak 30 minut! Výsledky pocítíte okamžitě. Potom, co jsem takto začala cvičit, jsem shodila 7 kg!


Předsevzetí týkajících se zdravého životního stylu, poctivého cvičení a všeobecně hubnutí si dáme s příchodem Nového roku. Pokud Vás však po pár měsících náročné cvičení nebaví a Vaše odhodlání upadá, nezoufejte! Přinášíme Vám jednoduché cviky, které Vám nezaberou mnoho času a zároveň jsou velmi efektivní a výsledků dosáhnete velmi rychle. Svou vysněnou postavu si můžete vypilovat následujícími cviky, tak hurá do toho!

Tyto cviky dokáží zatočit s přebytečnými kily neuvěřitelně rychle. Při těchto cvicích zapojíte několik svalů najednou a jsou mnohdy účinnější než dlouhé a složité série. Nezapomeňte je samozřejmě kombinovat se zdravou a vyváženou stravou.

 

Plank

cvik-1

Skvělý cvik, ve kterém zapojujete velké množství svalů – ramen, hrudníku, břicha, hýždí i nohou.Nejprve si klekněte na všechny čtyři. Rukama se dotýkejte podlahy tak, že na zemi máte celé předloktí. Následně natáhněte nohy, abyste se podlahy dotýkali pouze špičkami. Břišní svaly jsou co nejvíce napnuté. Celé tělo by mělo být v jedné linii, tudíž i hlavu dejte do protažení těla. Neměli byste vytvářet oblouk, ale rovnou desku. V této poloze vydržte alespoň minutu. Opakujte ho několikrát, podle Vaší výdrže.

30-60-90

cvik-2

 

Skvělé cvičení, které je určeno k posílení svalů trupu i nohou. Lehněte si na záda, ruce dejte podélně blízko těla. Nohy spojte a zvedněte je natažené vzhůru tak, aby s podlahou vytvářely úhel 30 stupňů. Napínejte břišní svaly, ale neohýbejte se v pase, celé záda se musí stále dotýkat podložky. V této pozici vydržte 3 nádechy a 3 výdechy. Nyní nohy (stále spojené a natažené) zvedněte o něco výše tak, aby s podlahou vytvářely úhel 60 stupňů. Opět vydržte 3 nádechy a 3 výdechy. Další změna je stejná jako v předchozích krocích. Nohy jsou vyrovnané, zvedáme je do 90 stupňového úhlu a setrváme v pozici po dobu tří nádechů a výdechů. Stejný postup opakujte i zpětně, tím Vám nohy budou postupně klesat. Nezapomínejte mít napnuté břišní svaly a neprohybat se v pase.

Kobra

cvik-3

 
Poloha nazývaná Kobra je výborným cvikem, který zapojuje zejména svaly hýždí a zadní stehna. Lehněte si na podložku na břicho. Následně se dlaněmi zapřete o podlahu a zvedněte rukama svůj trup tak, abyste měli ruce v loktech natažené. Snažte se prohnout co nejvíce (jako luk). S nádechem svůj trup napněte a snažte se hlavu protahovat nahoru. V této poloze zůstaňte alespoň půl minuty. Poté nechte tělo klesat zároveň s Vaším výdechem.

Kobylka

cvik-4

Při tomto cviku dáte pořádně zabrat svému zadku i bokům. Lehněte si opět na břicho a hlavu zvedněte tak, abyste se opírala bradou o zem. Ruce si položte na podlahu podél těla, dlaně položte směrem na zem a prsty dejte k sobě, čímž vytvoříte písmeno V. Propněte nohy i chodidla a napněte je nejvíce, jak je to možné. Pomaličku nadechujte a narovnané nohy zvedejte vzhůru jednu po druhé. V horní pozici chvíli setrvejte a následně je při vydechování znovu spouštějte směrem dolů.

 

Svícen

cvik-5

Známý cvik, který zná snad každý ze svých školních let, je velmi dobrým pomocníkem na zpevnění břišních svalů. Lehněte si na záda, nohy ohněte v kolenou a snažte se je táhnout směrem k hrudníku. Když je máte nejblíže hrudníku, začněte je pomalu vyrovnávat a táhnout směrem nahoru. Zároveň se opírejte o ruce, kterými si podložíte dolní část zad, takže vyrovnáváte opěrný bod. V této pozici vydržte nejméně půl minuty.
loading...

Kam dál?