4-letý chlapeček s leukémií vyrábí sněhuláčky, aby si vydělal na léčení


Ne každý se narodil s tím že je zdravý a nemusí být upoután na lůžko a může bezstarostně fungovat. Nejen v době Vánoc by si měli lidé pomáhat, ale mělo by to tak být pořád.

O to víc vás zasáhne příběh o malém chlapečkovi jménem Andrej. Spolu se svou mámou, začali vyrábět maličké sněhuláky, které by pak prodali a vydělali by na synovu chemoterapii. Malý Andrej má totiž leukémii. Je až tak pilný, že je nepřestává vyrábět ani během chemoterapie. Zpočátku vyráběli a prodávali jen pár sněhuláků. Lidé, ale jejich díla přidávali na Facebook a dnes už mají tisíce objednávek.

Andrej se narodil rodičům na Ukrajině, ale přestěhovali se do Běloruska, kde svého syna začali léčit v místní nemocnici ve městě Gomel. Cena za chemoterapii je obrovská, proto si vypomáhají vyráběním sněhuláků.

Zdravotní pojišťovna jim neproplatí ani korunu. V nemocnici se již nacházejí půl roku a zůstanou zde ještě minimálně rok. Zcela prvního sněhuláka vyrobila jeho mamina, aby zkrášlila nemocniční chodbu.

Jejich rodinným přátelům se sněhulák líbil a tak je požádali, aby jim jednoho vyrobili. Postupně se objednávky navyšovaly a navyšovaly. Pak malý Andrej začal pomáhat i mámě, aby vše stíhali. Nejprve chtěli vyrobit 100 sněhuláků, jejichž cena měla být dohromady kolem 5000 Kč, ale objednávky se jen hrnuly.

JAK TENTO PŘÍBĚH POKRAČOVAL ZJISTÍTE NA DALŠÍ STRÁNCE ➔1
2