24-letý umírající mladík na rakovinu vám dá radu do života. Jeho dopis na rozloučenou koluje po internetu a sdílejí ho miliony lidí


Většina z nás žije svůj život režimem autopilot, tedy skutečně nežije, pouze existuje. I když jsme otevření, uvnitř jsme úplně prázdní a ztracení. Dovolíme myslím být během noci vzhůru a přemýšlet o věcech, na kterých opravdu nezáleží (účty, peníze, co si o nás myslí druzí …).

Proč na sobě něco takového dopouštíme?

Samozřejmě, nikdo nezná odpověď na otázku, co se stane po smrti, To, jak vedeme svůj život a jaká rozhodnutí děláme, definuje náš charakter a naše bytí. Naše zkušenosti a volby nás formují. Mnoho z nás stráví život hnát se za penězi, mocí a jinými „jistotami“. Odečteme hodiny, dokud půjdeme domů z práce. A to děláme den co den. Utíkáme za vším, ale jednou vstaneme a uvědomíme si, že to celé bylo zbytečné.

Možná vám teď nezáleží na tom jak trávíte své dny, avšak řada od 24 – letého umírajícího chlapce se možná dotkne i vás. Zveřejnil svůj příběh na internetu a ten se stal mezitím virální. Věříme, že si něco z něj vezmete k srdci a uvědomíte si, že máme jen málo času. Měli bychom ho proto využít naplno. Milovat a žít nejvíce jak se jen dá.

Přečtěte si jeho dopis a podělte se o něj i se svými blízkými.

ŽIVOTNÍ RADY OD 24 – LETÉHO umírajícího mladíka

„Mám pouze 24 let, ale mám vybranou kravatu do rakve. Už o pár měsíců. Na můj pohřeb. Nehodí se mi sice k obleku, ale je vhodná na danou příležitost.

Rakovinu mi diagnostikovali příliš pozdě na to, aby mi dali naději na dlouhý život. Uvědomil jsem si, že nejdůležitější na smrti je to, aby z tohoto světa odešel člověk lepší, než na něj přišel a něco tu zanechal. Způsob jakým jsem žil, neměl smysl, protože jsem neudělal nic působivé. Spíš mě trápilo tak mnoho věcí. Když jsem se dozvěděl, kolik času mi zbývá, věci se najednou prořídly a zůstaly jen ty nejdůležitější. Píši vám trochu sobecky. Chci dát svému životu dodatečně smysl a podělit se o to, na co jsem přišel:

CO VZKAZUJE NAJDETE NA DALŠÍ STRÁNCE ➔