24-letý mladík umírá na rakovinu a Vám dáva radu do života. Jeho dopis na rozloučenou koluje po internetu mezi miliony lidmi!


Většina z nás žije svůj život režimem autopilot, tedy skutečně nežije, pouze existuje.

I když jsme otevření, uvnitř jsme úplně prázdní a ztraceni. Dovolíme myslím být během noci vzhůru a přemýšlet o věcech, na kterých opravdu nezáleží (účty, peníze, co si o nás myslí druzí …).

Proč na sobě něco takového dopouštíme?

Samozřejmě, nikdo nezná odpověď na otázku, co se stane po smrti, To, jak vedeme svůj život a jaká rozhodnutí děláme, definuje náš charakter a naše bytí. Naše zkušenosti a volby nás formují. Mnoho z nás stráví život honěním se za penězi, mocí a jinými „jistotami“.

Odečítáme hodiny, dokud půjdeme domů z práce. A to děláme den co den. Utíkáme za vším, ale jednou vstaneme a uvědomíme si, že to celé bylo zbytečné. Možná vám teď nezáleží na tom jak trávíte své dny, avšak rada od 24-letého umírajícího chlapce se možná dotkne i vás.

Zveřejnil svůj příběh na internetu a ten se stal od té doby virální. Věříme, že si něco z něj vezmete k srdci a uvědomíte si, že máme jen málo času. Měli bychom ho proto využít naplno. Milovat a žít nejvíce jak se jen dá.

Přečtěte si jeho dopis a podělte se o něj i se svými blízkými.

„Mám pouze 24 let, ale mám vybranou kravatu do rakve. Už pár měsíců. Na můj pohřeb. Nehodí se mi sice k obleku, ale je vhodná na danou příležitost.

Rakovinu mi diagnostikovali příliš pozdě na to, aby mi dali naději na dlouhý život. Uvědomil jsem si, že nejdůležitější na smrti je to, aby z tohoto světa odešel člověk lepší, než na něj přišel a něco zde zanechal. Způsob jakým jsem žil, neměl smysl, protože jsem neudělal nic působivé.

 

 
Dříve mě trápilo tak mnoho věcí. Když jsem se dozvěděl kolik času mi zbývá, věci najednou prořídly a zůstaly jen ty nejdůležitější. Píši vám trochu sobecky. Chci dát svému životu dodatečně smysl a podělit se o to, na co jsem přišel.

– Nepromrhejte svůj čas prací, kterou nemáte rádi. Je zřejmé, že nemůžete uspět v něčem, co vás nebaví. Trpělivost, vášeň, odhodlání, to všechno přijde, pokud milujete to, co děláte.

– Je hloupé bát se názoru jiných. Strach oslabuje a paralyzuje. Pokud mu to dovolíte, bude to jen horší a horší. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a poslechněte ho. Možná budete v očích druhých šílenci, pro jiné však legendami.

– Mějte svůj život pod kontrolou. Převezměte za něj odpovědnost a za všechny věci, co se vám stanou. Omezte zlozvyky a snažte se žít lepší život. Najděte si sport, který vás bude bavit. A neprokrastinujte. Formujte svůj život podle rozhodnutí, které jste udělali, ne podle těch, které jste neudělali.

mladik-rakovina-dopis1

 

 
– Oceňte lidi kolem sebe. Vaše vztahy a přátelství budou vždy nekonečným zdrojem lásky a síly. Neberte je jako samozřejmost.

Je pro mě náročné vyjádřit všechny své pocity o tom, jak důležité je se řídit výše uvedeným. Věřím, že budete poslouchat alespoň toho, kdo prožívá něco podobného jako já a ví jak vzácný je čas.
Nejsem zklamaný protože vím, že poslední den mého života bude mít smysl. Lituji však, že neuvidím tolik věcí. Doufám, že válka v Sýrii a na Ukrajině brzy skončí.

Staráme se o zdraví a integritu svého těla, a to až do smrti. Pak zjistíme, že tělo je jen schránka – balíček na doručení osobnosti, myšlenek, nadějí a záměrů na tento svět. Pokud se v tomto balíčku nenachází nic, co ho dokáže změnit, zmizí. Vím, že každý z nás má potenciál, ale vyžaduje si dávku odvahy na jeho zrealizování.

Můžete se plavit životem doprovázeni náhodnými okolnostmi, mrhat den za dnem, hodinu za hodinou. Nebo můžete bojovat za to, čemu věříte a napsat skvělý příběh o svém životě. Věřím, že se rozhodnete správně.

Zanechte na tomto světě stopu. Mějte smysluplný život, bez ohledu na to, co si pod tím vykládáte. Jděte si za tím. Místo, na kterém žijeme je krásné hřiště, kde je možné opravdu všechno. Nejsme tu věčně. Náš život je krátká jiskra na této planetě, která má neuvěřitelnou rychlost a směřuje do tmavého neznámého vesmíru. Užijte si život s vášní. Udělejte ho zajímavý. Ať se počítá!

Děkuji! „

mladik-rakovina-dopis2