16 let žiji se svou ženou a stále se cítíme, jako na svatební cestě. Proč? Toto je důvod!


Svou lásku jsem potkal když jsem měl 17 let. Oba jsme pracovali v Burger Kingu. Na první pohled mě začala nesnášet – myslela si, že jsem arogantní.

Po několika měsících se situace zlepšila a stali jsme se kamarádi. Po tom všem jsme začali randit. Po randění a několika chvil, jsem jí navrhl aby se stala mou ženou. Od setkání uběhlo jen 5 měsíců. Teď, jsme již spolu 16 let.

Máme skvělé časy, ale každé manželství není dokonalé. Žili jsme odděleně od sebe asi 6 měsíců. Stres ze vztahu se stává kvůli některým důvodům, které jsem si uvědomil. Nestačí jen říci, že svou lásku milujete. Důležité je komunikovat se svou partnerkou, vědět jak se cítí a jak se cítíte s ní. V následujících řádcích, si o nich povíme.

1. Rozhodl jsem se milovat, bez ohledu na to jak se cítím.
Někdy jsem se setkal s momenty, když jsem se necítil jako milující partner, neměl jsem nato chuť ale i tak jsem to udělal. Ráno jsem ji políbil. Mluvil se s ní. Flirtovali jsme spolu celý den. Láska je způsob života.

2. Dívám se na ni jinak
Uvědomil jsem si, že chci víc. Na jiné ženy se nedívám tak, jak se dívám na svou ženu. Atraktivní lidé jsou všude kolem. Ale já svou ženu miluju a jedině její dávám žádostivé pohledy.

3. Svou mysl nezaměstnává nerealistickými představami o sexu a romantice
Komerční romantické filmy a porno. Když ho vidíme a chceme žít jako oni, ničíme si jejich pohledu a perspektivu skutečného života. Je to jen divadlo. Nesnažím se přizpůsobit naše vztahy představám o dokonalosti.

4. Nedovolil jsem svému egu, aby mi narušil moje rozhodnutí.
Někdy jsem přehnaně zareagoval. Moje žena má přátelství s muži. Moje ego mi říkalo, že já jsem jediný chlap v jejím životě. Musím však pochopit, že manželství je více než já. Je zničující dělat rozhodnutí z vlastní pýchy.

 

 
5. Poslouchám co říká
Moje teta tento týden zemřela. Moje žena měla blízko k mé tetě a říkala mi o pohřbu ve Wisconsinu. Slyšel jsem co potřebuje, tak jsem rezervoval vstupenky bez dotazování.

6. Dovolím si být zranitelným
Mou přirozenou vlastností bylo, že jsem si všechno nechal pro sebe i když jsem trpěl. Když jsem chtěl udržet sebe i vztah potřeboval jsem se otevřít. Teď jsem upřímný a vím co cítím – nezáleží na tom jak hrůzostrašně to zní.

7. Udržovat se
Když jsem byl se svou ženou, většinou obézní, ovlivnilo mi to moje sebevědomí. Neexistuje nic sexy jako sebevědomá osobnost. Velmi důležité je přizpůsobit svůj život ke svému zdraví.

8. Sdílím si vlastní sny a jdeme si spolu za nimi
12 let jsem roznášel chléb a nenáviděl jsem to. V roce 2011 jsem své ženě řekl, že si chci jít za svým snem. Velmi rád bych chtěl být spisovatelem a moje žena mě v tom podporovala. Byl to úžasný pocit, že mě dělá šťastným a pomáhá mi v tom.

9. Hledám způsoby jak ji příjemně překvapit
Nejprve jsem zhubl a později se učil, jak být lepším milencem. Své ženě jsem ukázal jako ji miluji. Sex je také důležitou částí ve vztahu.

10. Odkdy jsme měli líbánky, nikdy jsem neztratil své nadšení.
Líbánky je taková pěkná část našeho života. To neznamená, že tato doba prošla a je konec. Můžeme si to zopakovat. Stačí hledat, rozšířit si obzory v sexu, v dobrodružství a v komunikací.

11. Musíme respektovat, že náš osobní prostor pomůže našemu vztahu růst
Někdy chceme trávit čas individuálně. Když chceme trávit čas s přáteli nebo na služební cestě. Když budeme chvíli od sebe, náš vztah neskončí ale zesílí. Naše touha být spolu bude sílit. Uvědomíme si, že se potřebujeme a několik nových věcí si do vztahu přineseme.

12. Pamatuji si maličkosti
Dělám je pro svou ženu rád – věci jako podržení dveří nebo její uvolním místo k sezení. Všechny tyto věci dělám často. To, že jsme spolu dlouho neznamená abych s tím skončil. A sliby jsou na nic. Ukažte svému partnerovi, že ho milujete. Potěšte se maličkostmi, udělejte si svůj vztah úplně jinak.