15 věcí, které nemusíš nikomu ve svém okolí vysvětlovat. Předposlední bod je nejdůležitější!


Mnoho rozhodnutí v našem životě, je jen o otázkách a postojích kolem nás. Pokud se někdy dostaneme do rozhovoru, stane se, že to člověk přežene se zvědavostí a chce vědět víc.

Jeden populární psycholog David K. William vysvětluje, že některé životní situace jsou prostě takové, kdy nikomu nedlužíte vysvětlení a je to jen vaše osobní věc a nemáte pociťovat pocit viny. Někdy to lidé opravdu přehánějí když od vás chtějí vysvětlení na otázky vašeho přesvědčení nebo stylu života ve vašem osobním životě. Možná se někdy necítíte dobře, když jste jiný člověk nebo nejste perfektní pro někoho druhého. Kašlat opravdu nato, jsou i takové věci, které jsou vaše osobní věc.

1. Nikomu nemusíte vysvětlovat vaši momentální situaci ve vašem životě.

Je jedno, že jste se ještě setkáváte se svou ex-přítelkyní nebo ex-přítelem, chodíte na různé večírky nebo žijete se svými rodiči i když jste překročili 20 let. Nemusíte to vysvětlovat nikomu, proč tak žijete a proč tak chcete žít. Pokud tak žijete, máte na to určitě svůj důvod a nikoho do toho nic není.

2. Nikomu nemusíte vysvětlovat své priority.

Máte své vlastní nápady, které chcete realizovat, která vás dělají šťastným a co je vaší prioritou. Všichni jsme jedineční, máme různé priority, sny nebo vášeň pro něco jiného a určitě se budou lišit od toho druhého. Nikdy nikomu nemusíte vysvětlovat proč jste tak předán svým prioritám v životě. Je to vaše osobní věc.

3. Nemusíte se každému omlouvat, když se necítíte vinen.

Pokud své činy nelitujete, i když si někdo myslí, že jste něco špatného udělali nebo vy máte pocit, že je vše v pořádku, nemusíte se omlouvat. Mnoho lidí se rychle ospravedlní a chce vše urovnat, což někdy znamená více problémů. Nemusíte se omlouvat když se tak necítíte nebo když je vaše část příběhu nevyslechnuté.

4. Nemusíte nikomu vysvětlovat proč jste se dlouho neozvali.

Možná někomu dlužíte omluvu, když jste většinu svého volného času věnovali sobě, když jste všechny plány rušili, protože se potřebujete na nějaký čas restartovat. Někdy potřebujete pouze svou společnost nějakou tu knihu, což je zcela normální, co by měli lidé akceptovat. Nechte si čas na sebe protože, to nikomu nemusíte vysvětlovat.

 

 

5. Nemusíte čekat na nikoho souhlas o vašich osobních přesvědčeních.

Jen proto, že je někdo zapálený pro věc a radí vám co byste mohli dělat podle něj, nemusí to ještě znamenat, že musíte dovolit vše co ten druhý člověk řekne. Pokud z toho nemáte stejný požitek, nemusíte to dělat. A hlavně nemusíte souhlasit s každým člověkem, když jste přesvědčen o své pravdě. Samozřejmě člověka akceptujte ale nebojte se slušně odmítnout vše, co vás odhání od vaší práce a vašeho cíle.

tumblr_mkgbld8jl71qdzaxuo1_500

6. Nemusíte každému říkat ano, na vše co řeknou.

Máte plné právo odmítnout nebo říci ne na všechno, pokud máte pocit, že je to pro vás nevýhodné. Skoro všichni úspěšní lidé mají vůli říci ne na všechno, co není jejich priorita.

 

 

7. Nemusíte nikomu vysvětlovat proč vypadáte tak, jak vypadáte.

Můžete být nízký, široký, úzký, zavalitý nebo hubený, nemusíte nikomu vysvětlovat proč tak vypadáte. Váš vzhled je vaše osobní věc a vy si s tím můžete dělat co chcete.

8. Nikomu nemusíte vysvětlovat vaše stravovací návyky.

Máte rádi jednoduše jídla, které někdo z vašeho okolí rád nemusí? Nemusíte mu teď dělat přednášku proč jste přešli na veganskou stravu nebo proč milujete maso. Je to jen vaše osobní věc, nikdo vás proto nebude odcizovat ai kdyby, je to jeho věc.

9. Nemusíte nikomu vysvětlovat váš osobní sexuální život.

Pokud jste již dospělý člověk, nemusíte nikomu vysvětlovat váš sexuální život. Můžete počkat do svatby, vyzkoušet si jednu rychlovku nebo experimentovat s tím co chcete.

10. Nikomu nemusíte vysvětlovat proč máte takové zaměstnání nebo váš osobní život.

Někdy nás naše životní události nebo rozhodnutí dostanou do nepříliš příjemné situace. Následky nejsou velmi příjemné a musíte sáhnout po takové robotu, která vás dokáže zajistit do budoucna. Nemusíte nikomu vysvětlovat co vás k tomu dovedlo. Je to vaše osobní věc.

tumblr_m1a8bumhRO1rr9uf0o1_500

_____________

11. Nemusíte nikomu vysvětlovat proč věříte v to, co věříte nebo vaše politické názory.

Pokud jste demokrat, republikán, katolík, protestant nebo muslim – vše je vaše osobní věc. (Pokud při tom nechcete zabít lidi, můžete věřit opravdu všemu) Pokud vás někdo nedokáže akceptovat – je to jeho dogma.

12. Nemusíte nikomu vysvětlovat proč jste svobodný člověk bez závazků.

Někdy lidé zajdou daleko a vyptávají se na vaše osobní věci. Někomu se může zdát, že být svobodný a nezadaný je nějaká porucha. Vy sami rozhodujete o tom, pokud chcete být ve vztahu nebo ne. Nikoho by to nemělo zajímat.

13. Nemusíte mít rande s každým člověkem, který vás o něj požádal.

Někdo je milý, dobře vypadá a možná o vás má zájem ale vy mu nedlužíte žádné rande, pokud se jen zeptal. Pokud uvnitř cítíte, že nechcete jít na rande, tak tam prostě nechoďte a buďte upřímný člověk a slušně odmítněte.

14. Nemusíte nikomu vysvětlovat proč se chcete rozhodnout jít do manželství nebo ne.

Je jedno jestli si vyberete manželství nebo se spolu neseberete i když budete mít děti. Všechno je to vaše osobní volba, i když je vaše babička nedočkavá a chce vnoučata, musí pochopit že je to vaše osobní volba. Každý musí rozhodnutí respektovat, bez ohledu nato jaké je to těžké.

15. Nikomu nemusíte vysvětlovat váš postoj ke vztahům.

Je to opravdu jedno, pokud má někdo komentář, o vašem romantickém vztahu. Možná uslyšíte komentáře, že nejste perfektní pár nebo byste si měli najít někoho jiného. Žijte život podle vlastních pravidel a nikdy nezůstaňte ve vztahu, pokud se v něm necítíte dobře a někdo vás požádal o to, abyste v něm nadále zůstali. Udělejte chybu pokud chcete, ale poučte se a nikdy ji už neopakujte.

Tumblr-Pictures-1