Úvod RADY A TIPY Jak na to? 15 tipů, jak poznáte, že vás miluje (i když to neřek)

15 tipů, jak poznáte, že vás miluje (i když to neřek)


Místo sladkého vyznání mlčí jako pařez. Proč trvat na pouhých slovech, když možná vysílá mnohem výmluvnější signály lásky?

1. Zubí se jinak
Stačí, aby vás zahlédl, a už má pusu roztaženou od ucha k uchu. Fajn, jak se ale ujistíte, že nejde o nacvičenou grimasu? V ideálním případě mu koutky rtů směřují nahoru a kolem očí se rýsují sexy vrásky. Vědci zjistili, že pokud se na vás lidé usmívají láskyplně, rýhy vypadají mnohem hlubší, než když přízeň předstírají.

2. Vybírá zábavu podle vás
Vy jste kavárenská povalečka, zatímco on o sobě na první schůzce tvrdil, že potřebuje k životu akci a čerstvý vzduch. Přesto spolu randíte dál – většinou mezi regály s knihami či nad hrnkem vašeho oblíbeného kapučína? Jestli jste přikývla, znamená to jediné: Bere ohledy na věci, které máte ráda, a podle toho plánuje váš společný čas. Dává tak najevo, že mu na vás záleží.

3. Žádá vás o radu

Strká vám tázavě pod nos notebook se svou pracovní prezentací anebo prosí, abyste mu pomohla vybrat dárek pro jeho sestru? Zajímá ho, co si myslíte o tom či onom, aniž byste tušila proč? Potřebuje znát váš názor. Našel ve vás totiž člověka, kterému maximálně důvěřuje. Je libo lepší důkaz lásky?

4. Půjčuje vám svého miláčka

„Když jsem si pořizoval nejnovější model chevroletu, padly na něj všechny moje úspory i celé úspory od rodičů. Splnil jsem si sen a užíval si, že to auto patří jenom mně a nikdo jiný za jeho volant nesedne. Jenže jsem se pak seznámil s Lenkou. Když potřebovala dojet za nemocnou babičkou, automaticky jsem jí cpal do ruky klíčky. V tu chvíli mi došlo, že jsem se nejspíš zamiloval,“ přiznává třicetiletý redaktor David.

 

 

5. Nemá problém ustoupit

I když večer poběží v televizi nejdůležitější zápas Ligy mistrů, nakonec společně hltáte vaši oblíbenou romantickou komedii. Pro tentokrát jste vyhrála, ale milý vás šibalsky upozorní, že příště řadíte na oplátku zpátečku vy. Jestli jedete podle obdobného scénáře, randíte s chlapíkem, který ve vztahu ctí rovnoměrné rozložení sil. Gratulujeme, tohle zavání nejen zábavou, ale i vzájemným respektem!

6. Pamatuje si detaily
Sklidil plusové body, když se vás zeptal, jestli může objednat váš oblíbený drink s grenadinou. Anebo vám koupil luxusní šátek fuchsiové barvy, kterou zbožňujete (a o jejíž existenci nemá většina mužů ani tušení). Fajn, jenže vám v hlavě šrotuje: Střelil od boku, nebo jsem se někdy mimoděk zmínila, a on nezapomněl? B je správně!

7. Nepotvrzuje pravidlo
Pár vteřin a dost. Tak krátce se vám druzí lidé vydrží dívat do očí, aniž by ucukli pohledem. Delší oční kontakt už účastníky znervózňuje a nepřetržité civění může dokonce protistrana považovat za drzost. Ale pozor! Antropolog David Givens ve své knize Signály lásky (vydal Triton) uvádí, že výše uvedené neplatí o zamilovaných. Jestliže na vás hází zraky déle, než velí nepsané pravidlo, zahořel k vám láskou. Tip: Abyste si byla stoprocentně jistá, omrkněte ještě jeho zorničky. Měly by být rozšířené.

8. Kupuje vám jídlo

„To, že Janu miluju, jsem si uvědomil ve chvíli, kdy jsem začal svoji ledničku ládovat sójovým mlékem a nízkotučnými jogurty, přestože je nejím. Chtěl jsem, aby se u mě cítila jako doma,“ vybavuje si osmadvacetiletý programátor Lukáš.

9. Má lásku v hlase
Tak miluje vás, nebo ne? Zaposlouchejte se do jeho hlasu! Američtí vědci se vytasili s překvapivou zprávou: Zatímco ženy s milovaným mužem hovoří sametově hlubším tónem, jakmile zabřednou v hovor s objektem své touhy muži, jejich hlas zjemní a je vyšší. Zkuste ho proto tajně nahrát při debatě se sousedem i při tokání s vámi. Pokud je to ten pravý, zachytíte výrazný rozdíl. Podobný jev můžete podle odborníků vypozorovat i mezi rodiči a jejich ratolestmi.

10. Má o vás starost

Je jedno, jestli bez něj míříte do Paříže, či jen na konec bloku na kafe s kamarádkou. Při loučení naléhá, abyste mu dala vědět, že jste dorazila v pořádku? Záleží mu na vás.
loading...

Kam dál?