Úvod ZE ŽIVOTA Příroda 15 neuvěřitelnými OPTICKÝCH iluzí, které vytvořila PLANETA ZEMĚ

15 neuvěřitelnými OPTICKÝCH iluzí, které vytvořila PLANETA ZEMĚ


Matka příroda je tím největším umělcem jakého zde máme. Některá mistrovské díla jsou tak dechberoucí a úžasné až můžeme mít někdy pocit, jako kdyby to ani nebylo reálné ale z úplně nějakého jiného světa.

iluze1

 

 

iluze2

Tato iluze je vytvořena pískem, který je rozmístěn podél pobřeží Mauriciu. Působí to, jako kdyby byl pod vodou obrovský vodopád.

iluze3

 

 

 
Ve skutečnosti nejde o žádnou malbu vytvořenou expresionistů. Jde o reálné mrtvé strově během západu slunce a v pozadí jsou skutečné duny v Namibii. Jak můžeme vidět hra světla a stínu vytvořila obraz kterému je těžké uvěřit, že může být skutečný.

iluze4

 

iluze5

Při pohledu na takové oblaka je možné mít pocit, jako kdybychom měli nad sebou rozbouřené moře a ne oblaka. Undulatus Asperatus je vzácný druh mraku, který obvykle vypadá děsivě. Ale nenechte se zmást, tento mrak nikdy nedoprovází bouřky nebo hurikány.

iluze6

 

 

iluze7

Jezero Uyuni je známé zkresleným vnímáním prostoru, je to způsobeno nedostatkem jakéhokoli objektu na jeho povrchu. Během období dešťů se alkalické zeminy promění na obrovské zrcadlo. Křišťály soli jsou pokryty tenkou vrstvou čisté vody, která odráží nebe a vymaže jakoukoliv panorama.

iluze8

Působí to, jako kdyby tento muž kráčel po okraji útesu ale skutečnost je jiná, muž kráčí po břehu řeky která protéká přes Glen Canyon.

iluze9

 

 
Dokážete najít dítě na tomto obrázku? Může to být složité, protože se mozek automaticky soustřeďuje na světlá místa a siluety. No pokud se pořádně zahledíte uvidíte obraz dítěte v děloze.

iluze10

Vidíte jako dva kluci skáčou do propasti? Ve skutečnosti je to Jákobova studna, která se nachází v Texasu. Jakobovy studna je obrovský artéských pramen. Voda je křišťálově čistá a proto to může vyvolat dojem, jako kdybyste skákali do propasti.

 

iluze11

Je to koryto nebo strom? Není to ani řeka ani strom. Tyto tvary v podobě stromu v Baja Kalifornii (Mexiko) jsou výtvory v písku způsobené vlivem přílivů v mělkých vodách, které se objevují v důsledku silných proudů.

iluze12

 

 

iluze13

Na hranici mezi Arizonou a Utahem můžete vidět některé jedinečné skalní útvary. Byly tvarované několik milionů let z písečných dun, postupně se však proměňovali na pevné skály. Kontinuální vlivem větru a deště se tento úkaz tvaroval dlouhou dobu do této bizarní formace.

iluze14

 

iluze15

 

 

Při pohledu na tento úkaz poprvé mě člověk pocit, že vidí cestu. Ale ve skutečnosti jde o obraz řeky Colorado. Vnímání může být zkreslené v důsledku barvy a odstínů řeky.

iluze16

 

iluze17

To co vidíte není obraz hořícího tornáda (které ani pouze neexistuje), ale jde o řeku Rio Tinto ve Španělsku, která je plná odpadu z těžební činnosti. V důsledku důlních děl se stala kyselou. Jasně červená barva řeky je způsobena vysokým obsahem těžkých kovů v ní.

iluze18

 

 
Tento jev je známý jako parhelion, je to obvyklé způsobeno lomem slunečního světla z ledových krystalů v unášených v atmosféře.

iluze19

Obraz na který se díváte se zdá být dokonalým fotografickým dílem deště. Ale pokud se podíváte pozorně, zjistíte, že každá z těchto kapek visí na pavučině.

iluze20

 

iluze21

Střídáním černé a bílé barvy může dojít k znemožnění vnímání okrajů objektů a toto je také důvod, proč vidíme dvojhlavou zebru.

Líbil se vám článek? Nezapomeňte dát like a sdílet ho
loading...

Kam dál?