15 jednoduchých a 100% funkčních triků, které si zamiluje každý, kdo si přeje mít čistý domov!


Následujících 15 tipů, které Vám pomohou udržet dům čistý jako ze škatulky, jsou naprosto skvělé a zároveň opravdu rychlé a snadné. Stačí jen trochu důvěry a osobní zkušenosti a uvidíte, že už nikdy nebudete uklízet jinak!

Mikrovlnná trouba

 

Vytlačte nějaké mýdlo na mokrou houbu a poté ji trochu napěňte. Vložte houbičku do mikrovlnné trouby a zapněte ji minimálně na 30 sekund. Otevřete dveře a otřete mikrovlnnou troubu zevnitř. Tímto způsobem je úklid mikrovlnné trouby nejen mnohem jednodušší, ale také pomůže odstranit veškeré zápachy a mikrobi, které na houbičce uvíznou.

MatraceVzhledem k dlouhému času používání matrací, většina z nich po nějakém čase ztratí na kráse. Chcete-li, aby vypadaly, že jsou jako zbrusu nové, stačí je posypat sódou na pečení a nechat několik hodin působit, poté vysát. Všechny stopy nečistot a pachů zmizí. Tato metoda funguje také se starou pohovkou.

Krájecí prkýnko

Kombinace soli a citronu je skvělý nástroj pro čištění dřevěných prkýnek na krájení. Jakmile zakryjete desku solí a otřete ji citrónem, jednoduše ji opláchněte v horké vodě.

ToustovačPomocí starého kartáčku na zuby můžete snadno vyčistit všechny špatně přístupné oblasti v toustovači.

Kohoutky

Pokud vyčistíte povrch kohoutku nějakým voskovým papírem, dlouho se na něm nebudou vyskytovat skvrny od vodního kamene.

ŽehličkaNa žehlicí plošinu umístěte nějaký papír a na něj trochu soli. Nastavte teplotu žehličky na maximum, ujistěte se, že v ní není voda a že funkce „pára“ je vypnutá. Přejeďte horkou žehličkou přes sůl a zbavíte se všech nečistot.

Stříbro

Kousek křídy zabalené do gázy Vám může pomoci zabránit ztrátě lesku Vašeho stříbra.

Oblečení

Je snadné se zbavit mastných skvrn na oblečení pomocí bílé křídy. Stačí křídu aplikovat na postiženou oblast a během několika hodin křída plně absorbuje veškerou mastnotu. Tato metoda je nejúčinnější pro čerstvé skvrny.

ŽaluzieŽaluzie mohou být velmi časově náročné k čištění. Jen málo lidí si uvědomuje, že můžete efektivně použít starou ponožku, čímž vyčistíte jednotlivé části žaluzie s minimálním úsilím.

Pánve na smažení

Použití soli je zdaleka nejlepším způsobem čištění litinové pánve. Sůl absorbuje olej a pomáhá odstraňovat kousky spálených potravin. Poté, co je sůl v pánvi ponechána krátkou dobu, opláchněte ji a vyčistěte.

Koberce

Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:2 společně do rozprašovací láhve. Směs aplikujte na jakékoliv skvrny na koberci a zakryjte je vlhkým hadříkem. Zapněte žehličku, nastavte ji do režimu páry a přejíždějte s ní přes hadřík po dobu 30 sekund.

OdtokyVyčistěte umyvadlo sódou na pečení a starým kartáčkem na zuby, poté vložte do odtoku několik plátků citrónu a důkladně opláchněte vlažnou vodou.

OknaČistěte okna obvyklým způsobem, ale ujistěte se, že je vysušíte novinami. Tato metoda pomůže odstranit všechny skvrny a poskytnout záři do oken.

Osvěžovače vzduchu

Vložte 1 ČL vanilkového extraktu do misky a umístěte do předehřáté trouby. Váš dům zaplní kouzelná vůně a všechny zápachy zmizí.