Úvod DOMÁCNOST 13 triků nejen do kuchyně, díky kterým budou vaše věci opět vypadat...

13 triků nejen do kuchyně, díky kterým budou vaše věci opět vypadat jako nové


Každá domácnost se skládá z nesčetně mnoha malých částí, jako jsou například kuchyňské spotřebiče, nábytek a různé nářadí, které vytvářejí prostředí kolem nás jako celek. Není tedy překvapivé, když se nám stane, že o nějakou takovou část nechceme přijít. V tomto příspěvku si můžete přečíst 13 užitečných tipů a rad jak navrátit život našim oblíbencům v domácnosti.

oprava veci1

 

 
Umělohmotnou desku na krájení vyčistěte houbou namočenou ve směsi citrónové šťávy a soli. Zbavíte ji tak škrábanců a nečistot.

oprava veci2

Vaše měděné hrnce budou znovu jako nové pokud na ně nasypete trochu soli, nalijete ocet a následně po nich projdete tvrdou houbou.

oprava veci3

 

 
Škrábance na talířích nejlepší překryje barva na porcelán, kterou najdete v každém dobrém obchodě pro ruční práce.

oprava veci4

Připáleného oleje na plechu se nejlépe zbavíte pokud a postižené místo nanesete směs peroxidu vodíku a běžné sody. Směs nechte působit přibližně 30 minut a následně smyjte čistou vodou.

oprava veci5

Smíc
 

 hejte ocet s vodou v nádobě s rozprašovačem v poměru 1: 2 a směs nastříkejte na skvrny na vašem koberci. Věřte mi, stane se zázrak.

oprava veci6

Abyste zbavili litinové pánve nečistot, budete muset následovat několik kroků. Budete k tomu potřebovat dezinfekční prostředek, který můžete použít na sporák, rukavice, pytle na odpad a ocet. Na pánev naneste silnou vrstvu dezinfekčního prostředku, následně pánev zabalte do pytle na odpad a nechte odpočívat 1-2 dny. Po tomto procesu pánev opláchněte vodou a proces znovu opakujte na jeden den a špínu následně smyjte horkou vodou. Dále pánev namočte do směsi teplé vody a octa v poměru 1: 1 po dobu 1 hodiny, přičemž povrch drhněte drátěnkou. Pánev usušte. Troubu předehřejte na 250 ° C a vložte do ní pánev na 1 hodinu. Opatrně vyjměte pánev z trouby a naneste na ni vrstvu olivového oleje. Horká pánev do sebe vsákne potřebné množství a nadbytek otřete suchým hadrem. Pánev vložte do trouby vzhůru nohama a po 15-ti minutách vyjměte a znovu po ní přejděte hadříkem. Vložte na dalších 15 minut. Tento proces opakujte ještě dvakrát.

oprava veci7

 

 
Prostor mezi kachličkami vyčistěte směsí vody a bělidla v poměru 1: 1.

oprava veci8

Vaše tenisky budou znovu bílé pokud smícháte jednu čajovou lžičku čisticí kapaliny do myčky nádobí, tři lžíce peroxidu vodíku a dvě lžíce jedlé sody.

oprava veci9

 

 
Kožený povrch zbavíte škrábanců pomocí olivového nebo dětského oleje. Ošetřený povrch nechte zaschnout alespoň jednu hodinu.

oprava veci10

Nábytek z mikrovlákna vyčistíte pomocí bílé houby namočené v alkoholu.

oprava veci11

 

 
Skvrn na kožené tašce se zbavíte pomocí vlhčených ubrousků.

oprava veci12

Pokud chcete, aby byly vaše ručníky měkoučké a hebké po praní je propláchněte ve slané vodě. Svou měkkost si udrží také pokud je budete sušit v dobře větrané místnosti nebo venku.

oprava veci13

Svůj zubní kartáček oživíte tímto opravdu jednoduchým trikem. Pokrúžte ní v misce s horkou vodou.