13 triků nejen do kuchyně, díky kterým budou vaše věci opět vypadat jako nové


Každá domácnost se skládá z nesčetně mnoha malých částí, jako jsou například kuchyňské spotřebiče, nábytek a různé nářadí, které vytvářejí prostředí kolem nás jako celek. Není tedy překvapivé, když se nám stane, že o nějakou takovou část nechceme přijít. V tomto příspěvku si můžete přečíst 13 užitečných tipů a rad jak navrátit život našim oblíbencům v domácnosti.

oprava veci1

 

 
Umělohmotnou desku na krájení vyčistěte houbou namočenou ve směsi citrónové šťávy a soli. Zbavíte ji tak škrábanců a nečistot.

oprava veci2

Vaše měděné hrnce budou znovu jako nové pokud na ně nasypete trochu soli, nalijete ocet a následně po nich projdete tvrdou houbou.

oprava veci3

 

 
Škrábance na talířích nejlepší překryje barva na porcelán, kterou najdete v každém dobrém obchodě pro ruční práce.

oprava veci4

Připáleného oleje na plechu se nejlépe zbavíte pokud a postižené místo nanesete směs peroxidu vodíku a běžné sody. Směs nechte působit přibližně 30 minut a následně smyjte čistou vodou.

oprava veci5

Smíc
 

 hejte ocet s vodou v nádobě s rozprašovačem v poměru 1: 2 a směs nastříkejte na skvrny na vašem koberci. Věřte mi, stane se zázrak.

oprava veci6

Abyste zbavili litinové pánve nečistot, budete muset následovat několik kroků. Budete k tomu potřebovat dezinfekční prostředek, který můžete použít na sporák, rukavice, pytle na odpad a ocet. Na pánev naneste silnou vrstvu dezinfekčního prostředku, následně pánev zabalte do pytle na odpad a nechte odpočívat 1-2 dny. Po tomto procesu pánev opláchněte vodou a proces znovu opakujte na jeden den a špínu následně smyjte horkou vodou. Dále pánev namočte do směsi teplé vody a octa v poměru 1: 1 po dobu 1 hodiny, přičemž povrch drhněte drátěnkou. Pánev usušte. Troubu předehřejte na 250 ° C a vložte do ní pánev na 1 hodinu. Opatrně vyjměte pánev z trouby a naneste na ni vrstvu olivového oleje. Horká pánev do sebe vsákne potřebné množství a nadbytek otřete suchým hadrem. Pánev vložte do trouby vzhůru nohama a po 15-ti minutách vyjměte a znovu po ní přejděte hadříkem. Vložte na dalších 15 minut. Tento proces opakujte ještě dvakrát.

oprava veci7

 

 
Prostor mezi kachličkami vyčistěte směsí vody a bělidla v poměru 1: 1.

oprava veci8

Vaše tenisky budou znovu bílé pokud smícháte jednu čajovou lžičku čisticí kapaliny do myčky nádobí, tři lžíce peroxidu vodíku a dvě lžíce jedlé sody.

oprava veci9

 

 
Kožený povrch zbavíte škrábanců pomocí olivového nebo dětského oleje. Ošetřený povrch nechte zaschnout alespoň jednu hodinu.

oprava veci10

Nábytek z mikrovlákna vyčistíte pomocí bílé houby namočené v alkoholu.

oprava veci11

 

 
Skvrn na kožené tašce se zbavíte pomocí vlhčených ubrousků.

oprava veci12

Pokud chcete, aby byly vaše ručníky měkoučké a hebké po praní je propláchněte ve slané vodě. Svou měkkost si udrží také pokud je budete sušit v dobře větrané místnosti nebo venku.

oprava veci13

Svůj zubní kartáček oživíte tímto opravdu jednoduchým trikem. Pokrúžte ní v misce s horkou vodou.