Úvod RADY A TIPY Do života 13 důvodů, proč jíst avokádo každý den. Po přečtení je nemožné přestat...

13 důvodů, proč jíst avokádo každý den. Po přečtení je nemožné přestat ho jíst….


Můj přítel byl jako nový a hodně omládl … poté jsem zjistil, o co jde! Měkké a šťavnaté avokádo nyní oceňují na celém světě pro své blahodárné vlastnosti.

Toto exotické ovoce podporuje hubnutí a odbourává nadbytečný cholesterol v krvi. Zlepšuje paměť a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. V Mexiku, se avokádo používá jako afrodisiakum, za předpokladu, že tělo má stimulační účinek. Ale to nejsou všechny výhody této plodiny.

Na našem trhu, se avokádo objevilo před deseti lety a postupně zavládl v regálech obchodů s potravinami, ale málo kdo ví, co avokádo dokáže!

1

Avokádo pro jeho chuť a složení se podobá zelenině, ale ve skutečnosti jde o ovoce. Avokádo pochází z Mexika a Střední Ameriky.

Jak užitečné avokádo je?

1) Avokádo obsahuje velké množství živin, a tím dává pocit sytosti . I přes vysoký kalorický obsah, je aktivně používáno ve stravování. Polynenasycené kyseliny patřící do avokáda podporují proces normalizace hmotnosti.
2) Tato vitaminová bomba (v jeho složení je vitamín A, PP, E, F, D a skupina B). A také obsahuje minerály, hořčík, draslík, železo, fosfor, mangan, vápník, sodík, jód.

2

 

 
3) Draslík v avokádu normalizuje kardiovaskulární systém a zabraňuje vzniku vysokého krevního tlaku.
4) Snižuje zánět, bolest, snižuje artritidu a artrózu. A díky antiseptické a hydratační vlastnosti, je široce používán v kosmetice.

35) V avokádu jsou biologicky aktivní látky, které přispívají k omlazení těla a prodloužení mládí.
6) Snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.

47) Toto ovoce je vysoce doporučováno pro těhotné a kojící matky. Obsahuje kyselinu listovou a vitamin B6, který je nezbytný pro normální vývoj plodu u těhotných žen.

 

 
8) Avokádový olej – nejšetrnější k životnímu prostředí ze všech známých rostlinných olejů, vynikající nutriční hodnoty, chuť, vitamínů a stopových prvků složení nejzdravějších potravin.

59) Udržuje stabilní hladinu cukru v krvi a snižuje riziko vzniku cukrovky.
10) Užitečné je pro celý trávicí systém a pomáhá při zácpě.

611) Udržuje v dobrém stavu kosti, lidský chrup, vzhledem k obsahu vápníku a fosforu. Je rovněž nutný fosfor, který zlepší duševní výkonnost.

 

 
12) Zeaxantin a lutein – dva silné antioxidanty, které se nacházejí v avokádu, oficiálně uznány jako látky schopné zabránit slepotě a vidění dokážou znormalizovat.

7

13) Toto zázračné ovoce je schopno zbavit Vás deprese a zlepšuje náladu!
Nyní víte, jak užitečné to vynikající ovoce je! Neváhejte a přidejte ji do svého jídelníčku. Avokádo dává delikátní chuť osvěžujícím salátům a sendvičům. Hodí se k rybě, krevetám i drůbeži. Avokádo je dobré namazané na kousku křupavého chleba!

Vaši přátelé ještě avokádo nezkusili? Řekněte jim o výhodách tohoto ovoce! 
loading...

Kam dál?