Úvod ZDRAVÍ Rady 12 úžasných výhod vlažné vody s citrónem!

12 úžasných výhod vlažné vody s citrónem!


Nedaří se vám plnit novoroční předsevzetí? Možná zjistíte, že stačí pouhá změna své rutiny a zaznamenáte velký rozdíl.

Citronová šťáva s sebou přináší řadu zdravotních výhod, včetně živin, jako je vitamín C, vitamín A, kyselina listová a železo.

Důvody, proč si dát ráno vlažnou vodu s citronem.

1)Citron působí jako protirakovinové činidlo. Pomáhá chránit vaše tělo před rakovinou díky antixoidantům, které obsahuje. Kromě toho zpomalují stárnutí a snižují vznik rakovinných buněk. Citron také působí jako neutralizační činidlo, které pomáhá vyrovnávat hladiny kyseliny, která způsobuje růst rakovinných buněk.
2)Pomáhá také ke správné funkci mozku. Obsahuje vysoké množství hořčíku a draslíku. Tyto látky podporují správnou činnost nervového systému. Vzhledem k tomu, že citron hydratuje tělo, budete se lépe soustředit na práci a budete mít více energie.
3)Váš lymfatický systém pomáhá tělu zbavit se tekutin v tkáni, transportuje mastné kyseliny a pomáhá vašemu trávicímu systému fungovat správně. Citrónová šťáva pomáhá tím, že nahradí ztracené tekutiny a váš lymfatický systém funguje správně a lépe.

 

 
4)Citrony jsou diuretika. Pokud cítíte unavení, vlažná voda s citronem vám pomůže dostat se zpátky do sedla. Vyplavuje totiž toxiny z vašeho systému tím, že podporuje produkci jaterních detoxikačních enzymů.

5)Vitamín C posílí váš imunitní systém a díky tomu budete odolní proti nachlazení či chřipce. Kromě toho je citron protizánětlivý a tak pomáhá snížit problémy spojené s onemocněním dýchacích cest.

6)Zlepšené trávení vede ke snížení hmotnosti. Dokážete tak za stejný čas zhubnout mnohem více. Zlepšení trávení, detoxikace a vyšší produkce žluči štěpí jídlo a tuky lépe. Kromě toho citron snižuje chuť k jídlu.

7)Zlepší se vám nálada. Vzhledem k tomu, že citron pomáhá lépe pracovat celému tělu, zvýší se vaše hladina energie a budete mít veselejší náladu. Vitamín C navíc snižuje únavu, stres a pocit úzkosti.

8)Kromě toho, že má protizánětlivé účinky a působí jako diuretikum, je dobrý také pro vaše bříško a klouby. Snižuje otok a vyplavuje toxiny z těla, které způsobují bolest.

9)Citrónová šťáva pomáhá játra dostat do pohybu, čímž se zvyšuje produkce žluči a lépe budete trávit. Překvapivě šťáva také pomáhá proti pálení žáhy.
Krásná pleť a čistá pokožka je výsledkem pravidelného užívání vody s citronem.

10)Citronová šťáva je přírodní antiseptikum. Také ji můžete používat při spálení od sluníčka nebo při včelím bodnutí pro snížení otoku a bolesti. Antioxidanty pomáhají také redukovat vrásky a černé tečky.
11)Citron vyrovnává hladinu pH v těle. Přes zjevnou kyselost je skvělou alkalickou potravinou. Stačí pár kapek a máte vyrovnanou hladinu pH.

12)Při péči o chrup použijte ústní vodu s citronem. Skvěle neutralizuje zápach a udrží vaše zuby krásné, čisté a svěží. Nebo přidejte pár kapek na kartáček.
loading...

Kam dál?