12 super triků, na co všechno se dá použít soda bikarbona. Má mnohem více využití, než si myslíte


Soda bikarbona – univerzální prostředek, jehož vlastnosti znali již naše babičky. Používáme ji při vaření, úklidu a dokonce i při péči o náš zevnějšek.

Je důkazem toho, že nemusíme utrácet spoustu peněz na drahé výrobky. Proto vám doporučujeme vyzkoušet těchto 12 tipů na péči o vaše tělo.

Obnova a zjemnění pokožky

soda1

 

 
Soda promění vaši ztvrdlou kůži na rukou, loktech a kolenou. Připravte si pastu z vody a sody v poměru 3: 1 a naneste ji na problematické oblasti.

Do koupele

soda2

Soda má uklidňující účinky a pokud chcete, aby byla vaše pokožka hedvábně měkká, napouštějte si vanu a přidejte do ní 75-80g sody. Po vykoupání se osprchujte, abyste ze sebe smyli zbytky sody.

Péče o nohy

soda3

 

 
Koupel se sodou odstraní z vašich chodidel nečistoty a zvláční jejich pokožku. Smíchejte 2 čajové lžičky sody s 1 čajovou lžičkou soli. Zalijte teplou vodou a vložte si nohy do lavoru.

Čistá tvář

soda4

Slabým roztokem sody dokonale odstraníte make-up a odumřelé buňky z pokožky. Pak už jen postačí jemné opláchnutí obličeje.

Mytí vlasů

soda5

 

 
Soda se dokáže vyrovnat i běžným šamponem na vlasy. Přidejte 1/2 čajové lžičky sody do vašeho šamponu a aplikujte na vlasy jako obvykle.

Na obnovu hřebenů a kartáče

soda6

Do mísy nalijte 1 litr vody a přidejte 4 čajové lžičky sody. Namočte do ní kartáče a hřebeny, opláchněte vodou a vysušte,

Soda v role suchého šamponu

soda7

 

 
Pokud nemáte čas na zdlouhavé mytí vlasů, ale musíte to udělat, protože jsou mastné, nasypte na hřeben nebo kartáč sodu a pročešte si vlasy.

Vyrážky způsobené vysokou teplotou

soda8

Dejte si horký koupel, osušte se, potřete si postižená místa sodou a nechte pár hodin působit.

Bělení zubů

soda9

 

 
Naneste si na zubní kartáček trochu sody a soli. Vyčistěte si touto směsí vaše zuby a následně vypláchněte ústa. Kromě bělejších zubů se zbavíte zápachu z úst.

Péče o nehty

soda10

Před manikúrou se může nehtová kůžička vyživit sodou pomocí kartáčku na nehty.

Zmírnění bolestí od úpalu nebo popálení

soda11

 

 
Soda pomáhá uklidnit a zchladit místo popálené kůže. Naneste na kůži kombinaci sody a vody, nechte působit několik minut a opláchněte.

Bodnutí hmyzem

soda12

Aplikujte na štípnutí místa a problém je pryč.

Přesvědčili jste se, že soda není jen doplněk stravy? Sáhněte po ní z vaší poličky a začněte se zkrášlovat!