Úvod DOMÁCNOST 12 super triků, na co všechno se dá použít soda bikarbona. Má...

12 super triků, na co všechno se dá použít soda bikarbona. Má mnohem více využití, než si myslíte


Soda bikarbona – univerzální prostředek, jehož vlastnosti znali již naše babičky. Používáme ji při vaření, úklidu a dokonce i při péči o náš zevnějšek.

Je důkazem toho, že nemusíme utrácet spoustu peněz na drahé výrobky. Proto vám doporučujeme vyzkoušet těchto 12 tipů na péči o vaše tělo.

Obnova a zjemnění pokožky

soda1

 

 
Soda promění vaši ztvrdlou kůži na rukou, loktech a kolenou. Připravte si pastu z vody a sody v poměru 3: 1 a naneste ji na problematické oblasti.

Do koupele

soda2

Soda má uklidňující účinky a pokud chcete, aby byla vaše pokožka hedvábně měkká, napouštějte si vanu a přidejte do ní 75-80g sody. Po vykoupání se osprchujte, abyste ze sebe smyli zbytky sody.

Péče o nohy

soda3

 

 
Koupel se sodou odstraní z vašich chodidel nečistoty a zvláční jejich pokožku. Smíchejte 2 čajové lžičky sody s 1 čajovou lžičkou soli. Zalijte teplou vodou a vložte si nohy do lavoru.

Čistá tvář

soda4

Slabým roztokem sody dokonale odstraníte make-up a odumřelé buňky z pokožky. Pak už jen postačí jemné opláchnutí obličeje.

Mytí vlasů

soda5

 

 
Soda se dokáže vyrovnat i běžným šamponem na vlasy. Přidejte 1/2 čajové lžičky sody do vašeho šamponu a aplikujte na vlasy jako obvykle.

Na obnovu hřebenů a kartáče

soda6

Do mísy nalijte 1 litr vody a přidejte 4 čajové lžičky sody. Namočte do ní kartáče a hřebeny, opláchněte vodou a vysušte,

Soda v role suchého šamponu

soda7

 

 
Pokud nemáte čas na zdlouhavé mytí vlasů, ale musíte to udělat, protože jsou mastné, nasypte na hřeben nebo kartáč sodu a pročešte si vlasy.

Vyrážky způsobené vysokou teplotou

soda8

Dejte si horký koupel, osušte se, potřete si postižená místa sodou a nechte pár hodin působit.

Bělení zubů

soda9

 

 
Naneste si na zubní kartáček trochu sody a soli. Vyčistěte si touto směsí vaše zuby a následně vypláchněte ústa. Kromě bělejších zubů se zbavíte zápachu z úst.

Péče o nehty

soda10

Před manikúrou se může nehtová kůžička vyživit sodou pomocí kartáčku na nehty.

Zmírnění bolestí od úpalu nebo popálení

soda11

 

 
Soda pomáhá uklidnit a zchladit místo popálené kůže. Naneste na kůži kombinaci sody a vody, nechte působit několik minut a opláchněte.

Bodnutí hmyzem

soda12

Aplikujte na štípnutí místa a problém je pryč.

Přesvědčili jste se, že soda není jen doplněk stravy? Sáhněte po ní z vaší poličky a začněte se zkrášlovat!