Úvod ZE ŽIVOTA Inspirace 12 neuvěřitelných náhod, které vás podnítí popřemýšlet o fungování tohoto světa!

12 neuvěřitelných náhod, které vás podnítí popřemýšlet o fungování tohoto světa!


Život nám někdy přináší překvapení, které těžko vysvětlíme.

Téměř jako reinkarnace

nahody0

Enzo Ferrari, který založil společnost Ferrari zemřel v 1988. O měsíc později se narodil fotbalista Mesut Özil. Při pohledu na jejich fotografie, by člověk řekl, že se podobají jako dvojčata. Jde o případ reinkarnace?

Předtucha o Titaniku

nahody1


V 1898, tj 14 let před potopením Titaniku, napsal spisovatel Morgan Robertson novelu Marnost, která hovořila o potopené lodi se jménem Titan. Určitou shodu můžeme pozorovat nejen pokud jde o název lodi. Obě, fiktivní i reálná loď byly popisovány jako nepotopitelné, měli stejné technické parametry, chyběly jim záchranné čluny a narazili do ledovce v Severním Atlantiku. Po potopení reálného Titaniku byla kniha znovu vydána pod názvem Marnost nebo Potopení Titanu.

Sousedé žijící v různých staletích

nahody2

Slavný skladatel George Handel byl soused slavného kytaristy Jimiho Hendrixe – dělili je od sebe jen 2 století. Handel žil v Londýně na Brook Street 25, zatímco Hendrix jistý čas žil na Brook Street 23. Oba byli perfektní umělci, kteří se významně podíleli na rozvoji hudby v jejich poli působnosti.

Tragédie na Hooverově přehradě

nahody3

 

 

 
První člověk, který přišel o život při budování Hooverova přehrady byl George Tierney, který zemřel 20. prosince 1922. Poslední zemřelou osobou na této přehradě byl Patrick Tierney – Georgův syn. Také zemřel 20. prosince.

Auta, která se našla

nahody4

V 1895 se ve státě Ohio srazila 2 auta. Zvláštností nehody je to, že se udála v prvopočátcích automobilového průmyslu, a ve státě Ohio byly pouze tyto 2 auta. V té době se nehody nezdokumentovávali, a oficiální záznam se tak nezachoval.

Náhoda v biografii Lincolna a Kennedyho

nahody5

 

 
V biografiích dvou amerických prezidentů existuje několik shodných skutečností. Jde o Abrahama Lincolna a Johna Kennedyho. Zde je pár z nich:
Oba zemřeli na následky postřelení směrovaného na zadní část hlavy, v pátek před svátkem (Lincoln zemřel před Velikonocemi a Kennedy v Den Díkůvzdání). Oba atentáty byly spáchány v přítomnosti jejich manželek a jiného páru.
Oba měli 4 děti.
Oba měli přítele se jménem Billy Graham.
Kennedy měl sekretářku Lincolnovou. Prezident Lincoln zas sekretáře Johna.
Jejich nástupci byli viceprezidenti, kteří se jmenovali Johnson, byly z jihu a demokraté.

První a poslední voják

nahody6

Hrob prvního a posledního britského vojáka zemřelého v první světové válce dělí pouze 6 m. Jejich náhrobní kameny jsou naproti sobě. Takové uspořádání nebylo v žádném případě záměrné.

Zvěsti o stroji času Edgara Allana Poa

nahody7

 

V knize, jejímž autorem byl Edgar Allan Poe se hovoří o 4 vojácích, kteří přežili potopení lodi a byli donuceni sníst tělo jejich spolupracovníka Richarda Parkera. Poe tvrdil, že ten příběh byl založen na reálných událostech. 46 let po napsání knihy se skutečně potopila loď, jejíž zachráněna posádka byla kvůli přežití donucena sníst tělo chlapa jménem Richard Parker. To nasvědčuje tomu, že americký spisovatel vlastnil pravděpodobně stroj času.

Nešťastní bratři

nahody8

V červenci 1975, Erskine Lawrence Ebbin, 17-letý obyvatel Bermudských ostrovů šel na svém mopedu a narazil do taxíku. Téměř rok předtím, také v červenci, Erskinův bratr, jako 17 – letý zemřel. Jezdil na stejném mopedu a zemřel na následky srážky s taxíkem. Za volantem taxíku byl stejný řidič se stejnými pasažéry.

Anthony Hopkins a zvláštní kniha

nahody9

Herec Anthony Hopkins jednou naléhavě potřeboval knihy aby se mohl připravit na roli ve filmu Dívka z Petrovka, které napsal Georgem Feifer. Nemohl knihu najít v žádném obchodě, avšak úplnou náhodou natrefil na jeden výtisk v metru.

Později Hopkins potkal Feifera a ten mu řekl, že svou knihu nemá, protože ji půjčil známému, který ji ztratil v metru.

Speciální jméno spojené s Římským impériem

nahody10

 

 

 
Město Řím bylo založeno podle legendy Romulem a Remem. Následně se Romulus stal jeho prvním králem. Posledním vládcem Západní Římské říše byl Romulus Augustulus, přestože byl narozen jako Flavius ​​Romulus Augustus. Proto lze říci, že jedno z nejmocnějších impérií začalo a skončilo jménem „Romulus.“

Předpovídání vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v seriálu Simpsonovi

nahody11

Tvůrci Simpsonových v roce 2000 vytvořili epizodu, v níž si vystřelili z Donalda Trumpa a to tak, že byl prezident USA. Tehdy ani netušili, že se to jednou stane skutečností. Zajímavější je skutečnost, že jeho seriálová volební kampaň byla velmi podobná té reálné.
loading...

Kam dál?