11 věcí, které před námi zatajuje kosmetický průmysl: bod číslo 7 mě šokoval nejvíce! V podprsence byste nikdy neměli …


Hodně z nás, hlavně žen, dělá v péči o svůj vzhled jednu velkou chybu. Ignorujeme prevenci a začínáme problémy jako například vrásky, ochablou pokožku a mnoho jiných řešit až tehdy, když je máme, což je už dost pozdě. Více pozornosti bychom měli sami sobě věnovat již od věku 25 let, abychom svou pokožku udrželi svěží, mladistvou a zdravou co nejdéle.

Mnohokrát závidíme celebritám jejich vzhled, protože i když jim táhne na 50-tku, vypadají o 10 až 15 let mladší. Samozřejmě, že je pro ně péči o svůj vzhled priorita číslo jedna a my nikdy nebudeme mít tolik času a prostředků jako oni, ale to neznamená, že neexistují dostupné pravidla a triky, kterých by se měla držet každá z nás.

Nepodceňujte sluneční záření


Mamie McDonald, kosmetický odborník, který pracoval pro Madonnu říká, že můžete pro svou pokožku dělat všechno možné i nemožné, ale pokud se nebudete chránit před UV zářením, bude to zcela zbytečné. Používání kvalitního opalovacího krému by mělo být pro vás pravidlem, které se jednoduše neporušuje. Měli byste sáhnout po krémech s minimálně 30 SPF ochranným faktorem. V žádném případě si takový krém nezaměňujte s kokosovým nebo jiným olejem. Díky němu vás možná hezčí opálí, ale ve skutečnosti svou pokožku vystavujete vysokému riziku.

Pokožku nevysoušejte, pokud máte zánět

Mnoho krémů a sér určených k čištění a ošetření pleti obsahují benzoyl peroxid, který vysušuje pokožku. Ta po vysušení začne tvořit nadměrné množství přirozeného mazu a problém se tím jen zhorší. Dr. Harold Lancer doporučuje peeling, který obsahuje kyselinu salycilovou nebo kyselinu mléčnou. Také doporučuje čistící masky s obsahem jílu.

Krk je důležitýHodně z nás dělá jednu zásadní chybu. Věnujeme perfektní péči naší tváři, ale na krk zapomínáme a vedle toho je to místo, které náš věk prozradí jako první. Na krku je velmi jemná pokožka stejně jako na obličeji, a proto vyžaduje stejnou péči.

Pomocník v podobě kostky ledu

Dermatoložka Dr. Ava Shamban doporučuje kostku ledu jako výborný způsob na promasírování a prokrvení pokožky. Určitě znáte rady, abyste si například při sprše nebo mytí vlasů na závěr pustili studenou vodu. Totéž platí i pro pokožku obličeje. Kostka ledu je opravdu malý zázrak. Její působením stimulujete krevní oběh a vaše pleť bude po takové masáži zářivá a svěží.

Dbejte na správné uschování kosmetických pomůcekBuďte velmi pozorné při uskladnění pleťových krémů a jiných kosmetických doplňků. Převážná většina z nás chce mít vše po ruce a automaticky naši kosmetiku skladujeme v koupelně, kde je vlhko a teplo. Krémy vám ale mnohem déle vydrží, pokud je dáte do chladničky nebo na jiné chladné, ale suché místo. Také se vyhněte tomu, aby byly lahvičky a kelímky vystaveny přímému slunečnímu záření.

Udržujte vše, s čím přichází vaše pleť do kontaktu, čisté

To, že bychom se neměli dotýkat obličeje špinavýma rukama, nás učili už naše mámy. No dbáte i na zbytek? Povlečení na polštář a ručníky by měly být vždy čisté a vyměněny, protože i tímto způsobem si můžeme na obličej zanést infekci či nečistoty. Jednou za čas pořádně vyčistěte i svůj mobil, protože i když si to mnohdy neuvědomujeme, je to jeden z předmětů, se kterým přichází pokožka naší tváře do kontaktu velmi často.

Vyhněte se čištění obličeje houbičkami a houbami


Christie Kidd, specialista na péči o pleť říká, že bychom se měli vyhnout čištění pleti jinými předměty, speciální houbičkami a houbami, a to hlavně v případě, že máme problém s akné nebo se záněty. Tímto způsobem si totiž pokožku jen rozdráždit a přeneseme si infekci či zánět na další místa. Jakákoliv pokožka potřebuje důkladné, ale šetrné ošetření či očištění. V případě problémů se záněty použijte jen vodu bez mýdla a přípravky speciálně určené pro pomoc při akné či zánětlivých procesech.

Dopřejte si masáž obličeje

Ole Henriksen doporučuje lymfodrenážní masáž obličeje jako účinný prostředek v boji proti kruhům pod očima. Tato procedura stimuluje lymfatický tok, pokožka se vypne a tmavé kruhy pod očima se stanou minulostí. Můžete si ji klidně dělat i doma. Tato masáž není složitá a ušetříte tím čas i peníze.

Pečujte o své ruceVaše ruce jsou také velmi jemné a citlivé. Měli byste jim věnovat minimálně stejnou péči jako pokožce na tváři či krku. Při domácích pracích používejte rukavice a pravidelně své ruce hydratujte vhodným a kvalitním krémem. Můžete použít krémy proti stárnutí na ruce. Také jejich nezapomeňte chránit před sluncem.

Čistěte svou pokožku důkladně

Dermatoložka Debra Jaliman poukazuje na to, že byste nikdy neměli jít spát, aniž jste si důkladně odlíčili tvář. Pokud to děláte, přestaňte s tím. V noci naše pokožka potřebuje dýchat a regenerovat a tím, že je doslova zanesená make-upem, jí to neumožníme. Pak se nám ucpávají póry a vznikají zánětlivé procesy. I v případě, že jste nepoužila make-up, pokožku si očistěte, protože přes den se vám na ní usadilo mnoho nečistot, které mají v konečném důsledku stejný dopad na pokožku jako neodstraněný make-up.

Nespěte s podprsenkou


Pokud se vám občas stane, že usnete s podprsenkou, nedělejte to. Podprsenka omezuje krevní oběh a může vám způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Také dráždí kůži, způsobuje tmavnutí pokožky na místech, kde k ní nejvíce přiléhá a je samozřejmě nepohodlná.