10 věcí, které používáme každý den, ale vůbec nevíme o jejich skutečném využití! To vás dostane!


Asi byste nečekali, že tyto věci, které skutečně využíváme většina z nás budou mít skutečné využití jiné než pro jaké je používáme.

Šipka vedle palivoměru

Jelikož různá auta mají na různých stranách umístěnou nádrž na tankování paliva, výrobci k palivometru umisťují tuto malou šipku. Ta má za úkol řidiči prozradit, kde se vlastně nachází jeho nádrž. Je to velmi pohodlné, pokud často střídáte auta a ty mají nádrž na rozdílných stranách. Některé modely aut však tuto značku nemají.

Nitě na džínáchDžíny byly původně navrženy jako pracovní oděv pro horníky či zlatokopy. Nicméně byl tu jeden problém. Džíny se začaly trhat, neboť muži do kapes často vkládali těžké nástroje. Z toho důvodu se začali na džíny dávat nýty, aby kapsy lépe odolaly zátěži.

Spodní strana sešívačky

Když spojujete dokumenty dohromady pomocí sešívačky, můžete se rozhodnout, zda se svorka zapne směrem dovnitř nebo směrem ven. Spojení listin sponkou, jejíž konce směřují ven je výhodnější při dodatečném odstraňování drátků a vy si tak nezničíte nehty.

Díra a zoubky na konci svinovacího metruDíra je vhodná při měření vzdálenosti mezi nějakým objektem a hřebíkem či šroubem. Meter se jednoduše o hřebík či šroub přichytí a měření je jednodušší.

Zoubky na konci některých pásmových metrů mohou dobře posloužit i jako označovač místa, pokud zrovna nemáte po ruce pero či tužku.

Otvor v dolní části zámkuVisací zámky se obvykle používají v exteriérech, což je také důvodem, proč má takový zámek na spodní části otvor. Ten slouží jako drenáž na vodu, která nateče za deště do zámku. Pokud by tam tento otvor nebyl, zámek by začal zevnitř rezavět. Otvor se dá také použít na nalití oleje do zámku, když jej potřebujete promazat.

Jak zjistit, jestli máte v telefonu vodu

Mnoho smartphonů s vyjímatelnou baterií mají na baterií tento indikátor vlhkosti. Ten může mít tvar čtverce či kruhu. Zda byl telefon zatopen, zjistíte tak, že nálepka změní svou barvu ze světlé na červenou.

V případě smartphonů značky Apple se tyto indikátory nacházejí u SIM kartě. Pokud je chcete zkontrolovat, možná budete potřebovat zvětšovací sklo.

Malé hrbolky na klávesách F a J

Tyto značky jsou vhodné, když ovládáte psaní všemi deseti prsty. Slouží k snadnější orientaci po klávesnici, protože v základní poloze při psaní deseti byste měli mít umístěny ukazováčky právě na písmenech F a J.

Jak správně trhat lepící papírkyPokud odlepíte lístky z bloku tak, že ho stáhnete směrem nahoru, lístek se obvykle sroluje. Aby se tomu zabránilo, odlepte papírek z boku.

Kolík a díra v lisu na česnek

Pokud váš lis na česnek má na konci díru a kolík, i to má své využití. Konkrétně tato pomůcka slouží k odpeckování třešní. Jednoduše umístěte třešeň do rukojeti stiskněte a odstraňte pecku.

Prohlubeň na dně lahle od vína

Lidé si často myslí, že čím větší prohlubeň na dně vínové láhve, tím lépe. Prohlubeň slouží zejména v technologickém procesu a při výrobě šumivých vín, kde pomáhá rovnoměrně rozložit tlak v láhvi. V případě tichých vín je tato prohlubeň věcí image a neplní žádnou funkci.