10 věcí, které mají skryté funkce a ani jste o nich netušili. Zásuvku pod troubou má každý, ale nikdo dosud nevěděl k čemu slouží.


Součástí našeho života jsou i předměty, nad kterými se nijak zvláštní nezamýšlíme a nezkoumáme jejich původ a skutečné využití. 

Shromáždili jsme pro vás 10 věcí, při kterých odkryjeme jejich opravdový účel.

Diamant na batohu

Původně byly proužky s otvory ve tvaru diamantu nebo čtverce používané na turistických batozích. Byly určeny na lana a karabinky. Odkdy přišli o svou funkci, slouží jen jako obyčejná dekorace batohu.

1

Bambule na čepicích

Historie těchto zábavných detailů na čepicích sahá až do 18. století. Bambule se přišila na čepici francouzského námořníka, aby se nebouchl do hlavy o nízké stropy na lodi. Později se bambule stala odlišujícím znakem v armádě. Prostý voják se od důstojníka lišil odlišnou barvou a tvarem koncové bambulky. Také podle této pomůcky vědělo, do jakého pluku a vojska voják patřil.

2

Puky na kalhotách

Nad vyžehlením puků na klasických kalhotách byste strávili zaručeně nejedno mládí. Paradoxem je, že tento trend vznikl poté, co po přepravě kalhot, bylo nemožné je vyžehlit.

3

 

Dírky ve špejli na lízátku

Jsou součástí technologie na výrobu lízátek. Jsou nutné k tomu, aby se sladkost dokázala přilepit na plastovou paličku.

4

 

Pokračování na další straně