Úvod RADY A TIPY Do života 10 věcí, které mají skryté funkce a ani jste o nich netušili....

10 věcí, které mají skryté funkce a ani jste o nich netušili. Zásuvku pod troubou má každý, ale nikdo dosud nevěděl k čemu slouží.


Součástí našeho života jsou i předměty, nad kterými se nijak zvláštní nezamýšlíme a nezkoumáme jejich původ a skutečné využití. 

Shromáždili jsme pro vás 10 věcí, při kterých odkryjeme jejich opravdový účel.

Diamant na batohu

Původně byly proužky s otvory ve tvaru diamantu nebo čtverce používané na turistických batozích. Byly určeny na lana a karabinky. Odkdy přišli o svou funkci, slouží jen jako obyčejná dekorace batohu.

1

 

 

Bambule na čepicích

Historie těchto zábavných detailů na čepicích sahá až do 18. století. Bambule se přišila na čepici francouzského námořníka, aby se nebouchl do hlavy o nízké stropy na lodi. Později se bambule stala odlišujícím znakem v armádě. Prostý voják se od důstojníka lišil odlišnou barvou a tvarem koncové bambulky. Také podle této pomůcky vědělo, do jakého pluku a vojska voják patřil.

2

Puky na kalhotách

Nad vyžehlením puků na klasických kalhotách byste strávili zaručeně nejedno mládí. Paradoxem je, že tento trend vznikl poté, co po přepravě kalhot, bylo nemožné je vyžehlit.

3

 

 

Dírky ve špejli na lízátku

Jsou součástí technologie na výrobu lízátek. Jsou nutné k tomu, aby se sladkost dokázala přilepit na plastovou paličku.

4

Krabičky s nudlemi

Pokud rozevřete krabici s asijským rychlým občerstvením, přetvoří se na talíř, ze kterého se dá mnohem pohodlněji konzumovat jídlo.

5

Boční otvory na teniskách

Tyto dva zbytečné otvory mají také svou funkci. Kromě extra větrání, pomáhají nohu lépe upevnit. Hráči basketbalu si přes ně převazují tkaničky, aby se jim během hry nevyzouvaly.

7

 

 

Otvory na uzávěrech

Kdo jako dítě nekouše kuličkové pero? Někdy se může nešťastně stát, že dítě spolkne víčko, ale díky malým otvorem se při uvíznutí v dýchacích cestách nezadusí.

8

Číslo 57 na obalu kečupu Heinz

Tajemné čísla nejsou jen součástí reklamního sloganu. Pokud se vám kečup nedaří dostat z láhve, několikrát pobouchejte dlaní po tomto čísle a bude to.

9

Díra v naběračce na špagety

Tímto otvorem odměříte standardní porci špaget pro jednoho člověka.

10

Prostor pod troubou

Obvykle je tento prostor určen pro skladování pánví a plechů. Nicméně, ve skutečnosti slouží k ohřívání. Někdy je třeba, aby bylo jídlo podávané při správné teplotě – ani studené, ani příliš horké. Dokud se vám něco připravuje v troubě, toto je místo, kde si připravený pokrm můžete odložit a podávat jej spolu s celým chodem.

thumb-600x315-8

Líbil se ti článek? Nezapomeň se o něj podělit sdílením se svými přáteli
loading...

Kam dál?