10 věcí, které byste měli vědět o své krevní skupině. Na co byste si měli dávat pozor?


Rozlišujeme 4 různé krevní skupiny. A, B, AB a 0. Krevní skupina je něco, s čím jsme se narodili, něco, co se nám vytvoří na základě genetiky a nikdy se naše krevní skupina během života nemění. Každá krevní skupina má své vlastní charakteristiky. Zde jsou některé věci, kterým byste měli věnovat zvýšenou pozornost.

Krevní skupina a strava
Krevní skupina hraje při výživě a tedy stravě velmi velkou roli. Má vliv na trávení a dokonce i na úbytek hmotnosti a tedy hubnutí a přibírání. V závislosti na typu krevní skupiny by člověk měl více zkoumat, které potraviny přijímá. Lidé se skupinou „A“ by měli jíst v poměru více zeleniny než masa a naopak lidé s krevní skupinou „0“ by měli jíst více bílkovin a tedy ryb, masa a mléčných výrobků.

Ti, kteří mají krevní skupinu „AB“ by měly zařadit do jídelníčku mořské ryby a libové maso, zatímco lidé s krevní skupinou „B“ by měli jíst méně kuřecího masa a měly by jíst více červeného masa.


Krevní skupina a nemoci
Když se naučíte, co je charakteristické pro vaši krevní skupinu, můžete se vyvarovat mnoha onemocněním. Zbavit se můžete různých kožních problémů, exémy, alergií ale i problémů s střevy a trávením.

Krevní skupina a osobnost
Jak jsem již zmínila, každá krevní skupina má jiné vlastnosti a tyto vlastnosti ovlivňují dokonce i na naši osobnost. Například lidé se skupinou „0“ jsou mnohem společenštější, sebevědomější, kreativnější a jsou to většinou extroverti. Ti, kteří mají krevní skupinu „A“ jsou klidnější, důvěryhodní a umělecky změření. Lidé s krevní skupinou „B“ jsou přesně ti lidé, kteří se naplno věnují svým cílem, jsou nezávislí a jsou to silné osobnosti. Lidé s krevní skupinou „AB“ jsou spolehliví, zodpovědní a někdy plaší, o svou rodinu se chtějí vždy starat naplno.

Krevní skupina a těhotenství
Krevní skupina je při těhotenství velmi důležitá. Nejenže je nebezpečné, (dnes již plně pod kontrolou lékařů) když mají partneři stejné krevní skupiny, možná jste nevěděli, že ženy s krevní skupinou „AB“ produkují méně stimulujícího hormonu, který umožňuje, že dokáží otěhotnět snadněji.


Krevní skupina a náchylnost na stres
Každý reaguje na stres jiným způsobem. Dá se říci, že i krevní skupina má na vnímání stresu a na to, jak ve stresových situacích konáme velký vliv. Například lidé s krevní skupinou „0“ se snadno rozzlobí a mají vyšší hladinu adrenalinu, což znamená, že na uklidnění potřebují o trochu více času.

CO JEŠTĚ NEVÍTE O KREVNÍCH SKUPINÁCH NAJDETE NA DALŠÍ STRÁNCE ➔1
2