Úvod DOMÁCNOST 10 super věcí mikrovlnné trouby o kterých nikdo téměř neví. Důkazy o...

10 super věcí mikrovlnné trouby o kterých nikdo téměř neví. Důkazy o mnohem více funkcích, než je pouze ohřívání jídla.


Běžně mikrovlnou troubu využíváme jen na ohřívání jídla, ale určitě víte, že tam to nekončí. Představujeme vám 10 inovativních způsobů, na co všechno můžete mikrovlnnou troubu využít.

Rychle očištěný česnek

Syrové stroužky umístěte do mikrovlnné trouby na 15 sekund (plný výkon). Následně se slupek zbavíte jako mávnutím kouzelného proutku.
2

 

Zachraňte ztvrdlý chléb

Zabalte chléb do zlehka navlhčené utěrky a vložte do mikrovlnné trouby na 20 sekund. Chléb bude opět měkký, aniž by byl vlažný.

3

Rychle vymačkaná šťáva

Ovoce, které se chystáte použít na šťávu, vložte do mikrovlnné trouby jen na 10 minut a poskytnou vám mnohonásobně více tekutin.

4

 

Ořechy

Vysypte si ořechy do misky, přidejte k pár kapek olivového oleje a vložte do mikrovlnné trouby po dobu 1 minuty. Ořechy odhalí naplno svou chuť a vůni!

5

Nadrcených cukr

Občas se stává, že v cukru najdou i větší slepené kousky. Do původního stavu to vrátíte, pokud cukr vložíte do mikrovlnné trouby na 25 sekund a přikryjete ho vlhkým ručníkem.

6

 

 

Nechte těsto nabrat na objemu

Kynuté těsto potřebuje několik hodin, aby zvětšilo svou velikost. Z tohoto důvodu se dá mikrovlnná trouba použít k urychlení tohoto procesu. Připravené těsto přikryjte ručníkem a dejte do mikrovlnné trouby spolu se sklenicí vody. Zapněte ji na 3 minuty při nižším výkonu. Poté nechte těsto odpočinout 3 minuty a opět zapněte mikrovlnou troubu na 3 minuty a dalších 6 minut mu nechte na odpočinek. Tímto způsobem zvětší svůj objem minimálně dvojnásobně.

7

Očištění zeleniny

Zelenina s tvrdou slupkou (dýně, lilek či rajčata) vyčistěte rychleji, pokud je na několik sekund dáte do mikrovlnné trouby.

8

Nakrájejte cibuli bez slz

Tento problém dokážete vyřešit za 30 sekund! To je čas, na který byste měli vložit cibuli do mikrovlnné trouby, ještě před zahájením řezání.

9

 

Připravte si křupavou slaninu

Dejte si na talíř papírovou utěrku, položte na ni plátky slaniny, přikryjte ji druhou vrstvou papírové utěrky a vložte do mikrovlnné trouby. Doba přípravy závisí na tloušťce řezů slaniny.

10

Namočte luštěniny

Už si nemusíte noc před vařením namáčet fazole nebo hrách do vody. Postačí, když je vložíte do misky s vodou a vložíte na 10 minut do mikrovlnné trouby s průměrným výkonem. Poté je nechte odstát po dobu 1 hodiny.

11
loading...

Kam dál?