10 skvělých a jednoduchých způsobů, jak opticky zvětšit i tu nejmenší místnost! Toto by měl vědět každý, kdo má malý byt, či dům!


Je pravda, že sice nemůžeme pohybovat stěnami mávnutím ruky, ale můžeme vytvořit optické iluze, které nám pomohou vizuálně zvětšit i ty nejmenší obytné prostory.

Dnes jsme si proto pro Vás přichystali výběr barevných schémat, které Vám umožní jednoduše přeměnit Váš pokoj, bez ohledu na to, jak se může zdát v tuto chvíli hrozný!

Ve světlém prostředí pomáhá barevná podlaha „tlačit“ stěny dále od sebe a vytvářet vizuálně vyšší a širší prostor.

Volba jasné a syté barvy nejen pro podlahu, ale i pro strop pomůže vytvořit dojem širokého okolí. Nicméně to také způsobí, že strop bude vypadat nižší.Při výběru stejné barvy pro zadní stěnu a podlahu bude pokoj vypadat lépe.

Použití stejného barevného schématu pro zadní stěnu a strop způsobí, že se místnost bude zdát širší, ale vizuálně také méně hlubší.

Dalším způsobem, jak dosáhnout opticky širší místnosti, je snížit její hloubku. Toho lze dosáhnout použitím jasné barvy pro zvýraznění zadní stěny.Naopak, můžete zmenšit šířku a zvětšit hloubku pomocí sytých barev, které použijete ke zvýraznění bočních stěn místnosti.

Pokud je problém s nízkými stropy, můžete situaci napravit tak, že vyberete jasné a syté barvy pro boční stěny a zadní stěnu místnosti. Tím se vizuálně zmenší hloubka a šířka ve prospěch výšky.

Výběr jasných barev není jediný způsob, jak opticky zvětšit místnost. Vzory mohou pomoci také. Chcete-li, aby Váš pokoj vypadal vzdušněji, použijte světlé tapety s malým vzorem.

V některých místnostech se stropy mohou zdát příliš vysoké. Horizontální pruhy způsobí, že Váš strop je níže, čímž opticky zmírní hloubku místnosti.


Vertikální pruhy naopak mohou „zvýšit“ nízký strop.

Pokud chcete, aby Váš pokoj vypadal širší a přitom méně hlubší, vodorovné pruhy na podlaze Vám pomohou dosáhnout požadovaného efektu.

Nezapomeňte dát článku ,,To se mi líbí,,