10 příznaků akutního nedostatku vody v těle, tohle většina lidí přehlíží! Je to ale nebezpečné


Všichni určitě víme, že lidské tělo se skládá především z vody a zaručili jeho správné fungování, je třeba dostatečné množství vody.

Svaly a ledviny jsou tvořeny vodou ze 73%, krev z 83%, plíce z 90% a mozek ze 76%. Vodu neustále vylučujeme při dýchání a ve formě moči a potu, proto je nezbytné jí doplňovat.

Spousta z nás se dostalo doporučení že by měli denně vypít minimálně 6 až 8 sklenic vody, ale když se ptám pacientů, kolik vody vypijí, dozvídám se, že v průměru tak 2 sklenice denně.

Známé pravidlo zní, že pro dosažení optimální hydratace potřebují muži vypít denně 3 litry ( 12 sklenic) a ženy 2,2 litry ( 9 sklenic) vody. Nižší než doporučený příjem vody může vést k mírné dehydrataci, která se projevuje četnými příznaky.

10 Příznaků dehydratace

Tmavě žlutá moč

Tmavá moč bývá často prvním příznakem nedostatku vody. Obecně platí že moč by měla mít světle žlutou jantarovou barvu. Jestliže člověk málo pije, ledviny do moči vylučují “ vyšší obsah odpadních látek, které je třeba z těla odvést“ což způsobuje jiné zabarvení.

Tmavější moč může být také důsledkem konzumace léků, vitamínů skupiny B, červené řepy, ostružiny, chřestu nebo potravinářských barviv. Takže pokud zaznamenáte krátkodobou změnu zbarvení moči, uvažte nejprve, jestli jste nesnědli něco co mohlo takovou změnu přivodit. Pak zvyšte příjem vody a sledujte, zda se barva moči změní

Další příznaky najdete na další straně