10 nejužitečnějších tipů a rad pro péči o tělo, o kterých jste dosud pravděpodobně nevěděli, ale měli byste se jimi začít řídit


Každá žena se chce cítit krásná, přitažlivá a sebevědomá. Nám jde o to, abyste se tak nejen cítili, ale abyste takové opravdu i byly. A to bez toho, abyste museli utrácet peníze za drahé kosmetické výrobky. Existuje mnoho účinných prostředků, jak dosáhnout co nejlepších výsledků v péči o vaše tělo. Pojďme se na ně podívat.

plet1

 

 
Slaný roztok pomůže snížit otok obličeje a navrátí jí svěží vzhled

Rozpusťte si ve vodě sůl tak, aby byl vzniklý roztok poměrně koncentrovaný. Namočte do vlažného slaného roztoku ručník a aplikujte ho na tvář po dobu 10 minut.

plet2

Dejte svým rtům objem pouze pomocí zubního kartáčku

Nemá každá z nás to štěstí, že by byla obdarována svůdnými plnými rty. K tomu však existuje lék. Vaše rty budou plnější a více sexy, pokud jim dopřejete pravidelnou výživu zvenčí, ale i prokrvení. Postačí k tomu jakýkoliv kosmetický olej nebo balzám na rty a zubní kartáček. Natřete si rty olejem nebo balzámem a zubním kartáčkem jejich masírujte alespoň 1 minutu.

plet3

 

 
Používejte olivový olej a své pleti navracíte svěžest a zanedbanou hydrataci

Masírujte si tvář olivovým olejem. Pomůže vám vaši pleť vyčistit a tak bude po pár dnech opět hebká, jemná a přitom matná. Před aplikací olejové masáže si pořádně omyjte obličej, aby byl pokožka zvlhčena. Pak do ní podle potřeby vmasírujte olej. Taková masáž obličeje by měla trvat alespoň 7 minut a ideální efektu dosáhnete, pokud budete tento postup opakovat jednou za 4-5 dnů.

plet4

Med pomáhá snížit zánět a zbavit se hnisavých pupínků

Pokud máte stále problémy s vyrážkou a právě zítra máte svůj velký den, nezoufejte. Existuje způsob, jak se pupínků zbavit šetrně a rychle. Naneste si na vyrážku trochu medu a nechte jej působit alespoň 15 minut. Pak si obličej omyjte teplou vodou. Tato metoda vám pomůže zmenšit velikost vyrážky na minimum, a tak ji můžete snadno zakrýt make-upem.

plet5

 

 
Na snížení zánětlivých skvrn na vaší tváři použijte oční kapky

Další efektivní způsob, jak se zbavit otravných vyrážky nebo zánětlivých červených skvrn na obličeji, je použití očních kapek. Navlhčete si jimi kosmetický tampon a dejte ho do mrazáku na 3 až 5 minut. Pak si vatový tampon jemně přitlačujte na zanícenou oblast. Nepříjemné skvrny buď zmizí nebo se alespoň stanou méně výraznými.

plet6

Vyrobte si přírodní odstraňovač make-upu

Neexistuje nic jednodušší. ‚V Skleněné nádobě si smíchejte čistou vodu a olivový olej v poměru 3: 1. Pořádně protřepejte, aby se složky spojily a odličujte. No neříkala jsem, že je to jednoduché? A nezatěžujete svou pleť chemikáliemi.

plet7

 

 
Soda bikarbona vám pomůže odstranit zarůstající chloupky

Tento domácí tělový peeling je opravdu jednoduchý a účinný. V malé misce si smíchejte 1 lžičku jedlé sody, 1 lžičku mletých ovesných vloček a 1 lžíci vody. Směs pořádně promíchejte, aby vám vznikla hustá kaše. Naneste na kůži v oblasti třísel, podpaží, nebo nohou a nechte působit 5 minut. Pak opláchněte teplou vodou. A problém je vyřešen.

plet8

Zničte kruhy a opuchlé váčky pod očima

Soda bikarbona je lék na mnoho neduhů. Přidejte lžičku jedlé sody do jedné sklenice s horkou vodou a dobře promíchejte. Namočte do směsi vatový tampon a opatrně aplikujte na tmavá místa. Opatrně, protože voda je teplá a kůže pod očima velmi tenká. Počkejte asi 10 minut, sundejte si z očí tampon a umyjte všechny zbytky. Následně aplikujte hydratační krém. Když budete tento postup opakovat každý den, raz dva si všimnete výsledky. Máme to odzkoušené!

plet9

 

 
Připravte si banánovou masku pro zdravé a zářící vlasy

Pro přípravu takové masky budete potřebovat 1 banán, 1 vejce, 1 lžíci medu a 1/2 sklenice tmavého piva. Spojte všechny ingredience v misce a vymíchejte do hladka. Naneste směs na vlasy a nechte působit pár hodin. Ideální je tuto kúru dělat o víkendu, když nikam nejedete. Časově je trochu náročná, ale stojí za to. Pokud si budete dávat masku alespoň jednou za týden, vaše vlasy budou nádherné za velmi krátkou dobu!

plet10
Smíchejte kokosový a levandulový olej a podpořte růst vašich řas

Pokud máte řídké nebo krátké řasy zbystřete pozornost. Smíchejte 1/2 lžičky kokosového oleje s 2 až 4 kapkami esenciálního levandulového oleje. Vatovou tyčinkou nebo kosmetickým tamponem aplikujte směs na řasy. Opatrně, aby se vám nic nedostalo do očí. Dbejte, aby se směs dostala až ke kořínkům. Zkuste tento recept opakovat 2-3 krát týdně a řasy budou lesklejší a po krátkém čase začnou růst a nabírat na objemu. Tak co, dámy, vyzkoušíte?