10 nebezpečných typů bolestí hlavy, které byste určitě neměli ignorovat


Přibližně 12 milionům pacientům ročně je nesprávně diagnostikována příčina bolesti hlavy. To je dost velké číslo, nemyslíte? Je velký rozdíl, když vás hlava bolí z vyčerpanosti či stresu, nebo trpíte chronickými bolestmi.

Někdy v důsledku bolesti hlavy můžete být dokonce v ohrožení života. Naštěstí skupina lékařů přišla s popisem bolestí, které by vám mohly pomoci identifikovat právě tu vaši.

Známe mnoho typů bolesti hlavy

Tupá bolest se často objevuje právě v čelní části hlavy. Některé bolesti však mohou být velmi nebezpečné. Mohou vznikat v důsledku krvácení do mozku nebo dokonce nádoru.

Úder hromu

hlava1

 

 
Je to náhlý nástup bolesti a nejhorších je právě prvních 60 sekund. Nesnesitelná bolest, která by mohla být právě známkou krvácení do mozku.

Bolest vyvolaná sportem

hlava2

Může naznačovat mozkovou aneurysmat, tedy jakési vyboulení mozkových cév, nebo dokonce nádor.

Bolest s rozmazaným viděním

hlava3

 

 
Často bývá prvním znamením mozkové příhody a je doprovázena zmateností a poruchou řeči.

Nejhorší bolest vůbec

hlava4

Objevuje se tehdy, je-li bolest častým jevem. Je to velmi nepříjemné a určitě byste měli zajít k lékaři.

Po 50- tce

hlava5

 

 
Tyto bolesti mohou být také nebezpečné a mohou naznačovat, že ve velkých tepnách mozku došlo k nějakým změnám.

Po úrazu hlavy

hlava6

Velmi častý jev. Každý mozek po úrazu hlavy reaguje jinak. Ani při otřesu mozku nejsou bolesti výjimkou. Jinými příznaky jsou také zmatenost a závratě, v nejhorším případě ztráta paměti.

Cefalalgia

hlava7

 

 
To je případ, kdy bolest cítíte nejdříve v okolí jednoho oka a následně i v celé hlavě. Často je tato bolest doprovázena nevolnostmi a zvracením. Může se objevovat jako následek mozkové aneurysma, nebo při podráždění orgánů hlavy.

meningitida

hlava8

tuhnutí šíje, horečky, nevolnost a bolesti hlavy, i to jsou klasické příznaky zánětu mozkových blan – meningitidy.

Po 24 hodinách peklo


 

 
hlava9

Pokud se vám bolest zhoršuje a po celém dni už je nesnesitelná, vyhledejte pohotovost, může to být příznak mrtvice.

neobvyklá bolest

hlava10


Pokud jste například překonali rakovinu a objeví se u vás nečekaná, neobvyklá bolest, může to být znamením, že trpíte nádorovým onemocněním mozku.

Samozřejmě, tyto typy bolestí a jejich příznaky nemusí hned znamenat to nejhorší. Pokud občas takovou bolestí trpíte, neznamená to hned, že máte nádor nebo mozkovou příhodu. Netřeba však bolesti podceňovat a určitě je dobré vyhledat lékařskou pomoc. Každý den se setkáváme s případy, ve kterých již bylo pozdě, proto prevence není nikdy na škodu.