10 jednoduchých tipů, jak se rychle zbavit zarůstajících nehtů


Možná i vy patříte mezi lidi, kterým se někdy stalo, že jim zarůstá nehet. Obvykle to byl palec na noze. V tom případě vám asi netřeba vysvětlovat, jaké je to nepříjemné, nepohodlné, ale zejména bolestivé. V případech, které jsou již v pokročilém stádiu, nezbývá nic jiného, ​​než svěřit se do rukou odborníka.
No pokud pociťujete jen první příznaky, tedy cítíte jen mírnou bolest nebo podráždění, existují různé tipy, jak tento problém vyřešit i v domácím prostředí. V následujícím článku vám představíme 10 tipů, jak si můžete ošetřit takto poraněný prst v pohodlí domova.

Namočení v teplé solné lázni

nehet-palec1

Chcete-li zabránit vzniku nebo opakované infekci způsobené zarůstající nehtem, zkuste použít koupel v teplém solné lázni.

Pedikéři doporučují namočit bolavý prst resp. celou nohu přibližně na 15 minut do koupele. Klidně to můžete opakovat i několikrát denně. Při každodenním použití se zmírní otok a nehet se změkčí.

Výbornou volbou soli do koupele je tzv. Epsonová sůl. Je to síran hořečnatý, který jistě znají i mnozí zahrádkáři jako skvělé hnojivo při hnědnutí jehličnanů. No velmi dobře funguje i v tomto případě, i když doporučujeme kupovat varianty soli, které jsou určeny pro kosmetické použití.

Další tipy a triky jak se zbavit na další straně1
2
3
4
5
6
7
8
9
10