Úvod DOMÁCNOST 10 důvodů proč pít každé ráno vodu s citronem – pomáhá spalovat...

10 důvodů proč pít každé ráno vodu s citronem – pomáhá spalovat tuk a nastartuje organizmus


Citrony jsou citrusové plody, které neobsahují jen vitamín C, ale i živiny, jako je vápník a draslík.
Mají antiseptické a antibakteriální vlastnosti a neutralizují naše vnitřní prostředí. Pomáhají při překyselení organizmu.
Vlažná voda s citronem se považuje za dokonalý nápoj na začátek dne.
Ostatně i sportovci jí pijí každé ráno!

S čím vším pomáhá?
Pomáhá s trávením, rozjede metabolismus, čistí organismus a krev od toxických látek z těla a funguje jako antioxidant.
Zabraňuje problémům se zácpou a průjmem (zajišťuje dobrou funkci střev). Kvůli vysokému obsahu draslíku slouží lidem s onemocněním srdce. Je také velkým pomocníkem při snižování váhy, protože pomáhá akcelerovat organizmus a ten více spaluje tuky

1. Pozitivní účinky při hubnutí

Voda s citronem pomáhá urychlovat hubnutí také proto, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Také se ukázalo, že lidé, kteří se zaměřují při dietě na zásadité potraviny, hubnou rychleji. Pro tyto účely se doporučuje pít před jídlem sklenici s teplou vodou a citronem.

2. Váš žaludek vám poděkuje

Citronová šťáva společně s horkou vodou pomáhá s mnoha zažívacími problémy, jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrech produkovat žluč, která je nezbytná pro dobré trávení. Citron má vynikající detoxikační účinky. Obsahuje kyselinu citrónovou, ale když je naším tělem metaboolizovaná, nevytváří žádné kyseliny.

 

 

 
3. Nápověda v péči o pleť

Citron je známý pro své dezinfekční účinky, proto pomáhá řešit problémy s pletí. Pokud máte poraněnou kůži popálením, potíráním citronové vody snížíte vznik jizev. Denní konzumace vody s citronem, která zajistí pravidelný přísun vitaminu C, omladí a prozáří pleť.

4. pomáhá při zubní péče

Čerstvá citronová šťáva aplikována na dásně pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Také pomáhá s problémy se špatným dechem.

5. Léčí infekci krku

Citronová voda pomáhá s bolestmi v krku. Pro intenzivní účinek si připravte stejné množství vody a citronové šťávy a tu pak opakovaně kloktejte.

6. Pomáhá při vysokém krevním tlaku

Citronová voda dělá zázraky i pro lidi se srdečními problémy. Kontroluje vysoký tlak a pomáhá k relaxaci mysli i těla, čímž redukuje stres a sklony k depresím.

7. Pomáhá s dýchacími potížemi

Teplá citronová voda uvolňuje dýchací cesty. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma.

8. Pomáhá léčit revmatismus

Pomáhá léčit artritidu, vyplachuje bakterie a toxiny z těla i díky častějšímu vylučování. Citronová voda udržuje naše močové cesty zdravé.

9. Snižuje horečku

Citronová voda pomáhá léčit chřipku nebo nachlazení pomocí zvýšeného pocení a posílení imunitního systému.

10. Pročistí vám vaši krev

Citronová voda funguje jako čistič krve. Je excelentním zdrojem antioxidantů a vitamínu C.
 

 
loading...

Kam dál?