Zkontrolujte si štítnou žlázu! Vše, co ke kontrole potřebujete, je pouze teploměr!Před 50 lety zkoumal Dr. Broda Barnes poruchy endokrinního systému a zvláště se zabýval hypotyreózou, tedy sníženou funkcí štítné žlázy.

Publikoval několik knih, ve kterých tvrdil, že hypotyreóza je ve společnosti vysoce poddiagnostikovaným onemocněním, odpovědným za množství dalších přidružených zdravotních problémů.

Sníženou funkcí štítné žlázy trpí až 40 % populace oproti oficiálním statistikám, které udávají pouze 5 %. Barnes proto vyvinul domácí diagnostický test, který se stal známým pod názvem „Barnesův test bazální teploty“. Je snadný, rychlý a dokáže vypovídat o funkci vaší štítné žlázy.

Bernesův Test

Než si večer lehnete do postele, položte si vedle sebe na noční stolek teploměr pro měření tělesné teploty.

Až se ráno vzbudíte, nevstávejte z postele, ale hned si dejte teploměr do podpaží. Podržte ho tam 10 minut. Pokud máte novější digitální, tak, dokud nepípne.

Teplota, kterou naměříte, se jak jsme již zmínili, nazývá „časná ranní bazální teplota“. Normálně by měla být mezi 36.6 až 36.8˚C.

Poznámka: Buďte si ale vědomi toho, že infekční choroby, ženy během menstruace a některá chronická zánětlivá onemocnění jako artritida mohou způsobovat zvýšení této ranní teploty.

 

 

Výsledek testu

Vaše štítná žláza funguje normálně, pokud je teplota mezi 36.6 až 36.8˚C.
Pokud zjistíte, že teplota je méně než 36.6˚C, znamená to, že vaše štítná žláza pracuje hůře než by měla, jde tedy o hypotyreózu – sníženou funkci štítné žlázy.
Mějte také na paměti, že stavy jako deprese, nedostatek energie, únava, infekce, chronické bolesti hlavy, problémy s pamětí a koncentrací či vypadávání vlasů, jsou všechno příznaky snížené činnosti štítné žlázy.

Pokud máte teplotu vyšší než 36.8˚C, pak buď vaše štítná žláza pracuje příliš rychle (hypertyreóza) nebo máte v těle nějaký zánět.

Závěr

Pokud chcete přesný výsledek, doporučuje se, abyste jste tento test provedli alespoň několik dnů po sobě. V případě, že zjistíte odchylku, ať už nahoru nebo dolů, celou věc zkonzultujte se svým lékařem. Ten vás může poslat na specifické biochemické testy krve.

Pro správné fungování štítné žlázy je potřebný hlavně dostatek jódu. Kromě něj jsou však velmi důležité i život bez stresu, selen, vitamin A, hořčík a vitaminy skupiny B.

loading...