Vždy jsme platili VELKÉ ČÁSTKY za vyteplení DOMÁCNOSTI. Díky těmto trikům, ušetříte trojnásobnou ČÁSTKU PENĚZ


Udržet si teplo v domácnosti je někdy nemožné a člověk se snaží v zimním období udělat téměř cokoliv. Nabízíme vám 11 tipů s nimiž si udržíte teplo domova.

topeni1

 

 
Jak ušetřit za vytápění

Část tepla, které vypouštějí radiátory, se neutralizuje chladem pronikajícím přes stěny. Přilepte si na stěnu z fólie, která je o něco větší než rozměr radiátoru. Díky tomu se teplota v pokoji zvýší o 2-3 stupně.
topeni2

V případě, že musíte vyměnit staré dřevěné rámy, ujistěte se, že budou maximálně zatěsněny. Do spáry mezi okny nastříkejte pěnu a nevynechejte ani prostor mezi sklem a rámem.
topeni3

 

 
Stává se, že i z moderních plastových oken může pronikat chlad. Zkontrolujte si na ně kování a správně si jej stisknutím nastavte (původně bylo nastaveno na letní režim). Pozornost věnujte i těsnicí gumě a kdyby byla ve špatném stavu, raději ji vyměňte. Tato opatření vám ušetří teplo o 1-2 stupně.
topeni4

 

 
I taková kočička dokáže uchovat ve vaší domácnosti teplo.
topeni5

Po přípravě pokrmu v troubě si na nechte otevřená dvířka a teplo se rozšíří po celém příbytku.
topeni6

 

 
Pokud máte v místnosti chlad, vyzkoušejte tento ekologický ohřev – nespotřebujete žádnou elektřinu, abyste si vyhřáli pokoj.
topeni7

Během jasných slunečných dnů si odkryjte závěsy, aby do místnosti přišlo maximum tepla a světla. Jakmile slunce zapadne, přes okna přestane pronikat teplo a naopak, do pokojů se dostává chlad.
topeni8

 

 
V zimě nemějte nábytek nebo jiné větší věci v blízkosti radiátoru, protože tak zabráníte šíření tepla do místnosti. Mimochodem, skříně si můžete přemístit podél stěn.
topeni9

Huňatý koberec na podlaze dokáže zvýšit teplo až o 1 stupeň.
topeni10

 

 
Po horké koupeli nebo sprše nechte dveře do koupelny otevřené.
topeni11

Obyvatelé vyšších pater by si měli ventilátory částečně překrýt, čímž si uchovají o 0,5 až 1 stupňů teplejší byt.
topeni12

Skutečné teplo domova se nachází tam, kde vládne láska a porozumění, kde člověk člověka zahřeje nejen slovy, ale i objetím.

Podělte se o tento článek i s vašimi přáteli, ať i oni mají teplejší domů!

Loading...

Natřela si kukuřičným škrobem okno v ložnici a při...
views 3
Jak řešit kreativní a šikovně problémy ve svém domě? Je tu nápad, na který přišla Annabel. Ve výprodejích koupila okna a chtěla tak využít krásné svět...
Okolo krabice začala omotávat bavlnu, když zjistít...
views 0
Rádi byste si doma upletli svetr či pěkný šál, avšak pletení vám vůbec nejde a nevíte se ho naučit? Už jsme vám pár jednoduchých technik pletení ukazo...
Jak proměnit balkón v plnohodnotný bytový prostor...
views 0
Spousta lidí dává při výběru bytu velký důraz na venkovní prostor, a to alespoň v podobě balkonu nebo lodžie. Proto je docela paradoxní, že prostor, k...
Muž vybral z postele matrace a to, co vytvořil, je...
views 1
Každý, kdo má rodinný domek či chatku určitě přemýšlí, jak si co nejlépe a nejkrásnější zkrášlit svou zahrádku nebo terasu. Dnes si ukážeme pěkný nápa...
16 neočekávaných situací, ve kterých vám nejlépe p...
views 1
Obyčejná sůl se nachází v každé běžné domácnosti. Dnes si však hodnotu soli a její zázračných vlastností zdaleka neuvědomujeme. Ve středověku byla sůl...