Věděli jste, že je med zázrak z přírodní lékárny? Podívejte se na 10 důvodů, proč byste ho měli jíst každý den!


Vždy se snažíme najít dokonalý výrobek, který by se stal kouzelnou pilulkou pro naše tělo a současně byl chutným a příjemným doplňkem naší stravy.

Tento přírodní produkt je nabitý enzymy a živinami, které mají mnohé léčebné využití a přínosy pro zdraví. Možná to je také důvod, proč je med používán již po staletí v tradičním lékařství.

Med je bohatý na vitamíny a minerály, včetně železa, síry, vápníku a vitamínu C. Má silné antioxidační, antifungální a antibakteriální vlastnosti.

Kromě posilování imunitního systému a prevence proti nachlazení, zánětu dýchacích cest a dalším onemocněním, může med udělat pro Vaše tělo mnohem více. Pouze pokud používáte organický surový med.

Přečtěte si, jak může med ovlivnit Vaše tělo, jestliže ho budete jíst každý den!

1. Vyčistí kůži

Med je vynikající antioxidant, což znamená, že jeho pravidelná konzumace vyčistí Vaše tělo od různých toxinů. Navíc má antibakteriální vlastnosti, které výrazně zlepšují stav Vaší pokožky.

2. Pomáhá zhubnout

Pokud sledujete svou váhu, lékaři doporučují vyloučit všechny sladkosti na bázi cukru, ale ne med. Je to proto, že cukr přítomný v medu má jiné složení než u jiných sladidel. Med zrychluje Váš metabolismus, což je nezbytné pro snížení tělesné hmotnosti.

3. Med je dobrý pro cholesterol

Vysoká hladina LDL cholesterolu je důležitým rizikovým faktorem srdečních onemocnění. To hraje hlavní roli v ateroskleróze, mastné nahromadění v tepnách, která může vést k infarktu a mrtvici.

Je zajímavé, že několik studií ukázalo, že med může zvýšit hladinu cholesterolu. Takže jeho konzumování na denní bázi může pomoci kontrolovat hladinu cholesterolu.

4. Podporuje zdraví srdce

Med je bohatým zdrojem fenolů a dalších antioxidačních látek. Mnoho z nich bylo spojeno se sníženým rizikem onemocnění srdce.

Med může pomoci tepnám v dilataci srdce, což zvyšuje průtok krve do srdce. Může také pomoci zabránit tvorbě krevních sraženin, které mohou vést k infarktu a mrtvici. Pít sklenici vody s lžící medu na denní bázi je dostatečná prevence, abyste tomu zabránili.

5. Zlepšuje paměť

Oxidace mozku může vést ke strukturálním škodám a kognitivnímu poklesu. Naštěstí med obsahuje vysoké množství antioxidantů, které mohou tento nepříznivý účinek zvrátit. Med pomáhá absorbovat vápník, který je nezbytnou živinou pro výživu mozku. Předpokládá se, že tyto dva mechanismy medu mohou pomoci poznání, včetně paměti.

6. Zlepšuje spánek

Med může být přínosem pro bezesné noci. Konzumace medu způsobuje zvýšení hladiny serotoninu a inzulínu, zatímco organismus je systematicky převádí na melatonin – sloučeninu, která podporuje a upravuje spánek. Následkem toho zkonzumovaný med zlepšuje jak požadovanou délku spánku, tak jeho kvalitu.

7. Výborný na žaludek

Med je silné antiseptikum, proto se doporučuje jíst lyžičku medu na prázdný žaludek. Tento jednoduchý rituál pomáhá předcházet různým onemocněním spojeným s trávicím traktem. Kromě toho při průchodu žaludkem med rozkládá zárodky a léčí malé ranky na sliznici.

8. Snižuje nervové napětí

To může znít podivně, ale med pomáhá uklidnit nervy a zmírnit únavu. Glukóza obsažená v medu je nezbytná pro práci neuronů. Rychle se vstřebává do krve, což podporuje relaxaci a zmírnění psychických poruch.

9. Zvyšuje energetickou hladinu

Med může také poskytnout tolik potřebnou energii. Toto přírodní sladidlo obsahuje fruktózu a glukózu, které mohou rychle vstoupit do krevního oběhu a vyvolat nárust energie. Dokonce i ti, kteří se snaží získat svalovou hmotu, mohou těžit z jedinečných energetických vlastností medu.

10. Pomáhá od alergií

Med má protizánětlivé vlastnosti, u kterých mnozí věří, že mohou pomoci při snižování alergických reakcí. Samotný med obsahuje stopy pylů, které mohou vyvolat imunitní reakci. V průběhu času bude tělo produkovat dostatek protilátek k pylům, což účinně způsobí, že tělo uvolní méně histaminu. V důsledku toho bude tělo vykazovat omezenější imunitní odpověď.

Loading...

Zázračná bylina: Tato žena měla 72kg ve čtvrtek, a...
views 1
V některých případech nemusíme být ani vědom úžasných výhod petržele. Je to bylina, která se většinou používají jako koření, ale množství které přidám...
Dlouho jsem trpěla bolestmi zad. Pak mě zachránili...
views 0
Nesprávné držení těla či dlouhé hodiny sezení za počítačem ... Tyto a mnohé další příčiny stojí za našimi problémy s páteří. Ať je už důvod jakýkoliv,...
Tajná zbraň proti závažným onemocnění! Toto vaříme...
views 0
Po tom, když zjistíte, co všechno dokáže kuřecí játra, tak si ji připravíte i vy! Bude vám stačit 20 minut a chutné jídlo se objeví na stole. U...
Nikdy si nemůžeme představit, co nehty řeknou o na...
views 1
var, rýhy, skvrny, lámavost, barva nehtů – to vše může vypovídat o vaší celkové kondici a zdraví. Podélné linie na nehtech poukazují na špatné vstř...
Věděli jste, co dokážou všechny odhalit prdy o vaš...
views 8
Víte jak je možné, že smrad vašich prdů dokáže udělat doslova diagnózu vašeho zdravotního stavu? Podívejt se níže. 1) Zapáchající větry Nejčas...