Varování! Nikdy neohřívejte těchto 7 potravin. Mohou vám skutečně ublížit!


Každý je zvyklý si ohřívat jídlo v mikrovlnce, někdy i dvakrát, třikrát za sebou.

Existují ovšem jídla, která po ohřátí lze normálně konzumovat, ale existují také ta, která vás mohou doslova otrávit. Spousta lidí tyto ohřívané pokrmy nepovažuje za zdraví nebezpečné.

V některých jídlech po ohřátí nezůstane žádná vyýživová hodnota. Těchto 7 potravin patří mezi ty, který vám mohou uškodit. Čtěte dále.

  1. Špenát

Ohřívat špenát je opravdu zdraví nebezpečné, a proto byste to nikdy neměli dělat. Doporučuje se ho sníst ihned po přípravě. Proč? Špenát obsahuje vysoký podíl nitrátů, které se při ohřátí přetváří na dusitany. To znamená, že po ohřátí se špenát stane karcinogenním.

  1. Celer

Celer se používá hlavně při přípravě polévek. Obsahuje nitráty stejně jako špenát, takže při ohřátí se tyto nitráty přetváří na dusitany. Při ohřívání polévky je lepší z ní celer vyjmout a stejně tak i mrkev.

  1. Červená řepa

Je dobře, že tato zelenina obsahuje nitráty, ale po ohřátí se stane nebezpečnou. Neměli byste ji nikdy ohřívat, protože je následně velmi škodlivá.

  1. Brambory

Brambory mají spoustu užitečných vlastností, díky čemuž jsou velmi prospěšné, ale pokud je necháte den či dva stát a zchladnout, pak mohou tyto vlastnosti ztratit stejně tak jako výživovou hodnotu. Poté mohou být pro tělo velmi nebezpečné a už ne užitečné.

  1. Vejce

Vejce mohou být smrtelně nebezpečná, pokud je vystavíte působení vysokých teplot a ohřejete je. Pokud se vejce přidají v průběhu přípravy, pak nebezpečná nejsou. Jedná se pouze o ohřívání smažených a vařených vajec.

  1. Kuřecí maso

Pokud jíte kuře následující den po přípravě, pak je obzvláště nebezpečné. Můžete si přivodit i určité trávicí potíže, protože struktura proteinů se další den mění. To je velký problém, protože kuřecí maso obsahuje více proteinů než maso červené. Doporučuje se jíst kuřecí maso studené. Ale pokud jej musíte ohřát, pak jej ohřívejte dlouhou dobu při nízké teplotě.

  1. Houby

Houby jsou pro ohřívání tou nejrizikovější potravinou. Doporučuje se je jíst ihned po přípravě. Pokud je jíte až další den, pak je jezte studené. Ohřívané houby mohou způsobit určité trávicí potíže a někdy i problémy se srdcem.

 

Loading...

Nejsme pár! Co nelze kombinovat s vejci? Vyhněte s...
views 0
Každý den „bombardujeme“ náš žaludek škodlivými potraviny, ale také docela bezpečnými výrobky. A problém je v tom, že ne všechny tyto výrobky, které k...
Po přečtení tohoto článku si už nikdy nevezmete mo...
views 1
Špatné návyky si člověk vytváří snadněji než ty užitečné. // Jít na toaletu s telefonem vyžaduje vaši plnou pozornost a pokud jste se v ...
8 důvodů, proč byste měli spát nazí. Předposlední ...
views 6
Je na čase, abychom se pohnuli kupředu a udělali změnu. Začněme spát v rouše Adamově, proč je ta nahota lepší? V širokém spektru nedávných hitů je asi...
Dámské vložky jste pravděpodobně dodnes používali ...
views 1
První vložky se objevily v 70. letech minulého století a postupem času se přetvářely do dnešní komfortnější podoby. Jejich používání není žádná kvanto...
Neuvěřitelné! Vaši osobnost dokážou odhalit prsty ...
views 0
Už před časem přišli vědci s velmi zajímavým zjištěním. Tvrdí, že naše prsty a jejich vzájemná délka, mají co do činění s naším charakterem. Zjistěte,...