Toto byste určitě neměli dělat během menstruace! 9 nebezpečných omylů všech žen.V období menstruace je ženské tělo vystaveny mnohem větší zranitelnosti, jak je to během běžných dnů. 

Mnoho mladých žen nepřipisuje přílišnou pozornost začátku jejich cyklu a provádí všechno tak, jak obvykle.

Gynekologové však trvají na tom, aby si během „svých dní“ dopřáli více pokojnějších chvil a aktivit.

1

Omyl č. 1 – Sport

Některé ženy nezajímá to, že mají menstruaci a jednoduše jdou běhat nebo navštíví posilovnu, protože nechtějí vynechat ani jediný trénink. Gynekologové doporučují první den menstruace neprovádět zbytečně nadmíru zátěž. Faktem je, že cvičení během tohoto období, více než jindy, vede k prokrvení pohlavních orgánů, což může způsobit silné krvácení.

Samozřejmě, sport nemusíte hned vyloučit, ale klidně vám bude stačit něco méně namáhavější – pilates, jóga (bez náročných poloh) nebo obyčejná procházka.

2

 

 

Omyl č. 2 – Postelový režim

Mnoho žen první dní menstruace proleží v posteli kvůli bolestem a křečím v podbřišku. Není to však nejšťastnější řešení, protože při úplném odpočinku krev stagnuje a menstruace je o to víc bolestivější. Pokud se nejedná o závažné případy, kdy se neumíte postavit z postele (při tomto problému určitě navštivte svého gynekologa), menší fyzická aktivita určitě neuškodí.

3

Omyl č. 3 – koupání ve vaně

Je lepší, pokud si během menstruace odepřete koupání ve vaně. Důvodem je děloha, která je náchylnější na možné negativní účinky bakterií, což by mohlo způsobit nepříjemné komplikace v budoucnosti.

Také je nutné, aby se zabránilo přehřátí organismu. Ve vaně se vaše cévy rozšiřují a krevní oběh pracuje natolik rychle, že může dojít k příliš silnému krvácení.

4

 

 

Omyl č. 4 – Aktivní sexuální život

Měl by se pohlavní styk během menstruace vynechat nebo ne? Většina lékařů na tuto otázku odpovídá kladně v případě, že partneři používají ochranu. Avšak i zde může dojít k zánětlivým onemocněním. Koneckonců, samotná krev je vynikajícím místem pro vytvoření infekcí a choroboplodných zárodků. Proto je lepší odložit choutky na později.

5

Omyl č. 5 – Přísná dieta

Některé ženy ve snaze získat ideální postavu ani neuvažují nad tím, že se během svých dní vzdají takového stravování. Gynekologové ale mají jiný názor a doporučují se stravovat v těchto dnech normální. Můžete konzumovat téměř cokoliv, pokud je to v přiměřených množstvích. Navíc drastická dieta spojená se ztrátou krve může vést k závažným komplikacím.

6

 

 

Omyl č. 6 – Užívání některých léků

V období menstruace je srážlivost krve o něco horší, proto se nedoporučuje brát léky, které mají vliv na proces krvetvorby, například analgin či aspirin. Ty ženy, u kterých se objevují silné bolesti, by se měly zaměřit na produkty s účinnou látkou paracetamol.

7

Omyl č. 7 – pití alkoholických nápojů

Doporučuje se zcela omezit konzumace tvrdého alkoholu. Zvyšuje menstruační bolesti a nepohodlí. Na druhé straně si můžete dopřát více vody, džusů nebo čaje.

8

 

 

Omyl č. 8 – časté používání tamponů

Pravidelné a dlouhodobé používání tamponů může vyvolat vznik infekcí. Toto platí především pro ženy, které si často mění tampóny na místech, kde není jejich výměna možná s čistými rukama. Často používání tamponů vede k tomu, že červené krvinky se v teplém prostředí začnou intenzivně rozkládat.

9

Omyl č. 9 – Konzumování slaných potravin

Mnoho žen během menstruace trpí otoky a udržováním vody v těle. Nadměrným konzumace přebytečných solí tuto situaci jen komplikuje.

10

loading...