S obyčejnými svíčkami JSEM DOMA přešla přes MEZERY MEZI DLAŽDICEMI. VÝSLEDEK BYL ÚCHVATNÝ! TOTO BUDETE DĚLAT I VY


Kachličky či keramické obklady v kuchyni jsou populární, protože materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je nadčasový a skvrny na nich se dají snadno odstranit. Bohužel, ne všechny skvrny jdou dolů bez problémů a hlavně ty zamaštěné tukem, nemluvě o prostoru mezi dlaždičkami.

Ukážeme vám několik tipů, jak na to, abyste se problému zbavili co nejrychleji!
Takto se zbavíte nečistoty na dlaždiček v koupelně i kuchyni

V 4 litrech vody si zředí 4 PL prášku borax (koupíte ho v lékárně nebo v obchodě pro zahrádkáře), 100ml octa a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčete dlaždičky a následně je jemně otřete. Odstraníte špínu a nezanecháte žádné šmouhy.

svicka mezery1

 

 
Do 500ml vody si rozpusťte 3 lžíce sody. Naneste na houbičku a otřete postižené oblasti. Na vyčištění spár použijte starý zubní kartáček namočenou do tohoto roztoku.

svicka mezery2

Vezměte si kousek citronu a potřete jím znečištěnou oblast. Po 15 minutách citronová šťáva změkčí zaschlý tuk a vy ho už jen jednoduše odstraňte houbičkou.

svicka mezery3

 

 
Obzvláště zaschlé mastné skvrny natřete kašičkou ze sody a pak postříkejte octem. Jakmile proběhne reakce obou směsí, stačí, když povrch přetřete měkkým hadříkem. Ocet kromě toho, že odstraní mastnotu, dodá keramickému povrchu lesk.

svicka mezery4

V případě, že spáry mezi dlaždicemi jsou neustále znečištěné, použijte jednoduchý trik: Vyčistěte je jedním z předešlých tipů, nechte vyschnout a potřete běžnou parafínovou svíčkou. Stejným způsobem můžete postupovat při obkladech v koupelně, kde se na ně často vyskytuje plíseň.

svicka mezery5

 

 
Můžete také zvolit některý z koupených prostředků na čištění dlaždiček. Před použitím doporučujeme omýt dlaždičky běžným mýdlovým roztokem. V obchodech také najdete melaminové houby nebo parní čističe, které se s tímto problémem rychle poperou.
Věříme, že s těmito triky bude pro vás čištění a úklid o něco více jednodušší. Stejnými způsoby si můžete vyčistit věčně zamaštěné troubu!

svicka mezery6

Loading...

Její domov voněl vždy krásně a lidé nevěděli, jak ...
views 0
Mnoho lidí se snaží o to, aby se doma cítili dobře a aby jejich domů příjemně voněl. Lidé si zkoušejí koupit různé produkty, aby byl jejich vzduch čer...
5 potravin, které byste nikdy neměli před vařením ...
views 2
Od dětství nás učí opláchovat vše, co budeme jíst. Nicméně velmi málo lidí ví, že někdy tento zvyk dělá více škody než dobra. Mytí některých potravin ...
Vzal vejce a vyklepal je do formy na led. Tenhle t...
views 1
Tohle člověka jen tak nenapadne. Vzal obyčejná vajíčka a vyklepal je do formy od ledu. Výsledek je zarážející, se zamraženým vejcem se lépe pracuje a...
13 triků nejen do kuchyně, díky kterým budou vaše ...
views 0
Každá domácnost se skládá z nesčetně mnoha malých částí, jako jsou například kuchyňské spotřebiče, nábytek a různé nářadí, které vytvářejí prostředí k...
Moje oblečení nikdy nebylo po vyprání tak bílé a s...
views 2
Dokonale vyprané prádlo, které bude zářit a vonět? Ano, to není nic zvláštního a toto vám slibují v každé reklamě na prací prostředky. Ale co oprav...