Překvapilo ho, že v sirotčinci byly všechny děti v postýlkách ticho. Když mu zdravotní sestra řekla příčinu, rozplakal se …Višhcni se shodneme na tom, že děti potřebují mateřskou lásku. Je dokázáno, že ty, kterých se matka často dotýká, hladí jejich a líbá, se vyvíjejí rychleji než děti, které teplo matky nikdy nepocítili.

Děti, kterým nechybí pozornost a péči, rostou klidně, vyváženě, bez strachu z okolního světa a dokážou důvěřovat ostatním. V podvědomí si tak rozvíjejí důvěru i přesto, že ji ještě neumějí vyjádřit slovy.

V jednom ze sirotčinců došlo k pozoruhodnému příběhu, kde je krásně vidět, jak jsou děti závislé na tom, jak se k ním chovají dospělí.Ti, kteří se zajímají o charitu, obvykle přinesou to, co je potřeba a v tichosti odejdou. Někteří lidé se však s dětmi dají do řeči a společně se zahrají. Ale ne na dlouho. Většinu času tráví děti z dětských domovů samotě nebo s chůvičkami a učiteli.

Co se týče návštěv miminek a nejmenších dětiček, jsou jen velmi vzácné, protože ještě nevědí mluvit a přesto nerozumí tomu, že jejich přišel někdo navštívit. To je názor mnoha dospělých.Jednoho dne do sirotčince přišel muž, který se rozhodl jít do oddělení s těmito dětičkami. Bylo tam asi sto postýlek a neuvěřitelné ticho.

Absolutní ticho ho poměrně dost vystrašilo, protože miminka nevydali ani jediný zvuk. Některé spali a jiné se jednoduše dívali před sebe. No žádné z nich nefňukalo, nic si neprosili a na nikoho nevolali. Pro muže, který tam byl poprvé, to bylo docela nepřirozené.


POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU NA DALŠÍ STRÁNCE ➔

Loading...