Pokud si uděláte tyto skvělé čistící bomby na toalety, už nikdy je nebudete muset drhnoutUrčitě se vám už někdy stalo, že jste byli u někoho na návštěvě a po příchodu na toaletu jste byli nemile vystaveni celkem nepříjemnému zápachu či nevábně vyhlížející toaletní míse.

Možná sice měli zkažené nějaké potrubí, možná jste byli nečekanou návštěvou a možná … No kdoví. A vlastně možná se vám stal právě opačný případ, kdy jste se vy museli vyrovnat s tím, že někdo druhý to bude muset absolvovat na vaší toaletě.

Nepříjemným pachům je někdy vyhnout se těžší, ale dá se tomu pomoci. Například domácím čisticím osvěžovačem, který bude nejen ekonomičtější, ale i zdravější.

Co budete potřebovat:

1/2 hrnku sody, 1/2 hnrčeka kyseliny citrónové, 1/2 hrnku kukuřičného škrobu, vodu ve spreji, plastový uzavíratelný sáček 3-litrové velikosti a 25 kapek éterického oleje
Všechny ingredience kromě éterického oleje je třeba je třeba smíchat dohromady do sáčku a protřepat. Následně otevřít sáček, 2-3krát stříknout vodu ve spreji, protřepat a zopakovat to ještě 5, klidně i 7-krát.

 

 
osviežovač-toalety-1

osviežovač-toalety-2

Do čeho budeme směs ukládat?

osviežovač-toalety-3

 

 
Forma na muffiny je na to úplně ideální. Do vyčištěné formy nalil hmotu a necháme schnout dva dny. Jakmile je po dvou dnech vybíral, je ideální je nechat přesušit ještě na nějakém vhodném, suchém místě před použitím.

 

V podstatě je ale můžete polévat do jakékoli formy, jaké vás napadnou …

Takhle vypadají hotové

osviežovač-toalety-4

Nakonec už jen stačí vhodit do toalety a spláchnout, co vytvoří čistící pěnu.

osviežovač-toalety-5
Určitě stojí za vyzkoušení takový domácí trik. Máte i vy nějaké své triky, jak si poradit s toaletami?

Loading...