Podle akné na obličeji zjistíte, ve které části těla se nachází nemocVe světě tradiční čínské medicíny se věří, že místo kde se nachází akné na obličeji koresponduje se zdravotním problémem v nějaké vzdálenější části těla.

To znamená, že jen pohledem na to, kde se nacházejí vyrážky, je možné určit, zda se vyskytuje problém hodný vaší pozornosti i někde jinde.

Horní část čela: Trávicí trakt a močový měchýř

Akné nacházející se v horní části čela vám hlásí že byste měl upravit vaše stravovací návyky. Slazené nápoje a kávu nahraďte čajem a čistou vodou, která ze střev a močových cest vyplaví kumulovanné toxiny. Konzumujte také více zeleniny bohaté na vlákninu.

Spodní část čela: Srdce

Pokud zaznamenáte problémy s akné na spodní části čela, může to znamenat, že máte problém se srdcem. Pokuste se vyvarovat všem možným stresujícím faktorům naučte se i pár technik na uvolňování stresu (například dechová cvičení nebo meditaci).

Pravidelně cvičte a konzumujte stravu bohatou na vlákninu a chudší na tuky, hlavě nezdravé trans-tuky (nejvíce obsahují margaríny, smažené a zpracované potraviny). Také by neškodilo přestat kouřit a praktikovat zdravý životní styl.

Na uších: Ledviny

V případě výskytu akné na uších je pravděpodobné, že ledviny nevykonávají své funkce správně. Omezte slaná jídla, kávu. Pijte dostatek tekutin.

Zóna očí a prostor mezi obočím: Játra

Když se vám akné objeví v zóně očí, vaše játra jsou zřejmě ve stavu vyžadující
si pomoc. Vyhýbejte se mlsání pozdě v noci a také sladkým a mastným jídlům obecně. NA nějaký čas byste si měli dát pauzu i od mléčných výrobků a alkoholu. Zkuste jíst hodně ovoce a zeleniny bohaté na vitamin C, který pomáhá neutralizovat toxiny a posiluje váš imunitní systém.

 

 
Nos:Slinivka

Vyrážky na nose jsou nejen nehezké, ale mohou signalizovat i problém se slinivkou. Přestože jde o poměrně malý orgán, je zároveň pro zdraví i jeden z nejdůležitějších. Omezte příjem bylinky jako jetel rolní, měsíček lékařský, kopřivu kořen pampelišky, kořen puškvorce, pamajorán obyčejný, případně nať šalvěje nebo třezalky tečkované.

Horní část lící: Dýchací systém

Dobře se postarejte o své plíce, pokud se vám zvýšené míře začnou tvořit vyrážky v horní části lící. Přestaňte kouřit a nevystavujte se ani pasivnímu kouření či znečištěnému vzduchu. Posilte si respirační systém prováděním dýchacích cviční.

Dolní část lící: Ústní dutina

Akné ve spodní části lící naznačují, že máte problém ve vaší usní dutině. Pravidelně si čistěte zuby a také si proplachujte ústa – nejlépe kokosovým olejem. Vyhýbejte se slazeným nápojům a nezdravým potravinám, hlavně rychlému občerstvení. Jezte hodně ovoce a zeleniny. Hlavně ty druhy, které obsahují hodně vitamínu C.

 

 
Na stranách brady: Hormony

Správné stravovací návyky a vyhýbání se stresu pomáhají vyrovnávat hormony, na které poukazuje akné po stranách vašeho obličeje. Pokuste se proto zdravé stravovat, ale hlavně si dopřejte dostatek odpočinku a spánku.

Uprostřed brady: Žaludek a tenké střevo

Zaměřte se na stravu s vysokým obsahem vlákniny a pijte dostatek tekutin, abyste vyplavili ze střev usazené nečistoty. Pokud náhodou trpíte alergií na jídlo, nejlepší je důsledně se jim vyvarovat. Kromě toho je také důležité vyhýbat se stresu a mít během noci dostatek spánku.

Krk a hrudník: Imunitní systém

Vyrážky na krku a hrudi mohou naznačovat, že jste stresování a váš imunitní systém se snaží ve těle potlačit zánět. Pro posílení imunity konzumujte hlavně potraviny bohaté na vitamin C. Nezapomínejte ani na odstraňování příčin stresu, dopřejte si cvičení a noc prožijte minimálně 7-8 hodin.

Loading...