Otec mi poradil, abych strčila růže do brambor. Za dva měsíce později jsme se nestačili divit. Všichni sousedi to zkoušejí takéRůže – univerzální dárek téměř pro každou příležitost. Muži vyhazují hromadu peněz, aby potěšili své ženské polovičky, ale každý ví, že ani seříznutá růže nebude žít věčně. S tímto geniálním trikem nejen, že ušetříte své finance, ale budete moci darovat milovanému člověku věčně kvetoucí růži.

potřebujete:

růži
brambor
vrtačku
květináč
půdu
plastovou láhev

postup:

Vyberte si růži, kterou chcete zasadit. Odstraňte z ní všechny listy, odřízněte puk a část stonku, přibližně 3 cm. Proveďte řez na stonku růže pod úhlem 45 stupňů.
ruze brambory1

 

 
Vezměte si brambor a pomocí vrtáku v něm udělejte otvor s takovou velikostí, aby se do něj vešla stonek růže. Otvor by měl být menší, aby v něm růže neztratila stabilitu.
ruze brambory2

Do květináče nasypte půdu o tloušťce 5 cm. Vložte do ní brambor s růží a opět nasypte půdu.
ruze brambory3

 

 
Odřízněte si spodek plastové láhve a vrchem přikryjte stonek. Tímto způsobem dosáhnete skleníkového efektu. Abyste vodou nepolévali jen samotný stonek, vodu lijte kolem plastové lahvi.
ruze brambory4

Nyní nezbývá než doufat, že všechno dobře dopadne a vám vyroste nádherná růže. První výhonky by se měly objevit velmi rychle.
Tento trik můžete dělat u všech odrůd růží. Překvapte své přátele tímto nádherným dárkem!
ruze brambory5

Loading...