Moje babička dávala na parapet slupky od česneku. Když jsem se zeptala proč, dostala jsem odpověď, po které to dělám i jáJe úžasné, jaké léčiva pro nás příroda nabízí. Bohužel, ne vždy o tom máme dostatečné znalosti a raději sáhneme po lécích s rychlým účinkem. Neměli bychom zapomínat na dary od přírody, které nám umí zlepšit zdraví, celkový stav organismu a v neposlední řadě i vzhled.

Dnes vám řekneme něco o česnekových slupkách. Obsahují unikátní látku – bioflavonoid quercetin, který je známý svým efektem proti stárnutí. Patří mezi vzácné skupiny vitaminů P, posiluje regeneraci tkáně a chrání tělo před toxiny.

cesnek slupky1

 

 
Jak konzumovat slupku z česneku

léčivý extrakt
Ujistěte se, že na slupce nejsou žádné stopy po škůdcích, jsou čisté a lesklé. Nejdříve se musí vysušit a následně rozemlít na prášek pomocí mlýnku na kávu. Rozdrcené slupky přesypte do skleněné nádoby s uzavíratelným víkem.

Pro přípravu extraktu si 1 PL prášku zalijte 250ml vroucí vody, přikryjte a nechte přes noc odležet. Nápoj si rozdělte na polovinu a během dne vypijte všechno. Tento postup praktikujte 1 měsíc, pak si dejte přestávku v délce 10 dní a opět opakujte. Pomůže vám normalizovat fungování ledvin, srdce, zvýší vaši imunitu, odstraní toxiny a omladí.

cesnek slupky2

 

 
Čínský homeopatický lék
Elixír mládí byl díky česnekovým slupkám známý v Číně již před 5000 lety, dokazují to i nalezené starověké hliněné tabule.

Recept: 4 hrsti slupek zalijte 1 litrem horké vody (ne vařící!) A nechte přes noc odstát. Pijte 4 sklenice denně podle následujícího schématu: muži od 10. do 20. dne v každém měsíci a ženy od 20. do 30. dne. Přestávka mezi pitím: 1-2 měsíce.

cesnek slupky3

 

 
Prášek proti průjmům
Rozdrcené slupky dokáží rychlým způsobem odstranit poruchy trávicího systému a jako pěkný bonus k tomu přidají i zbavení se červů z organismu.

Zastavte si silný průjem: 1 lžičku prášku zapijte libovolným množstvím vody. Dávejte si však pozor, protože dlouholetá konzumace slupek může vést k zácpě.

cesnek slupky4

 

 
kontraindikace

Česnekové slupky by neměli konzumovat těhotné a kojící ženy a také děti do věku 12 let. Pozor by si měli dát i lidé trpící cukrovkou, nízkým tlakem a chronickým onemocněním zažívacího ústrojí.

Věříme, že další dávka česnekových slupek už neskončí v koši, ale uskladníte se na poličce v kuchyni. Tento skvělý produkt z přírody by neměl zůstat bez povšimnutí ani vaší rodiny, proto s nimi sdílejte tyto důležité informace!

cesnek slupky5

Loading...