Kořen pampelišky je údajně 100x účinnější než chemoterapiePampeliškový čaj působí na rakovinné buňky, které se údajně rozpadnou do 48 hodin. V průběhu této doby, se žádné „nemocné“ buňky v těle neobnoví. Tato rostlina je zanedbávána, ale má mnoho léčivých vlastností. Tak ji jděte nasbírat a začněte je používat! Naše babičky dělali pampeliškový čaj ale určitě nevěděli, že kořen pampelišky může pomoci i pacientům s rakovinou.

Windsordovská univerzita v Kanadě udělala počáteční výzkum na ústavu chemie a biochemie, výsledky přinesly naději pro pacienty s rakovinou. Bylo zjištěno, že kořen pampelišky jejich v podstatě zabije. Pampeliška působí na postižené buňky, které se údajně rozpadnou do 48 hodin. Během této doby se žádné zdravé buňky neovlivnily těmi „nemocnými“. Kontinuální léčba s kořeny heřmánku může zničit pacientům většinu rakovinných buněk. Kvůli těmto neočekávaným výsledkům si skupina výzkumníků získalo další podporu pro pokračování v zkoumání pampeliškového kořene.

 

 

Kromě protinádorových účinků má pampeliška i další léčivé vlastnosti
močopudné
vylučování žluči
detoxikace jater
pomáhá při alergiích
snižuje krevní cholesterol 

 
John di Carlo má 72 let a je osobně přesvědčen o léčivých vlastnostech pampelišky a podstoupil intenzivní a agresivní chemoterapeutická liečbu.Tri roky bojoval o své zdraví až ho nakonec lékaři poslali domů aby se rozloučil se svými blízkými a užil si s nimi poslední dny života. Vzhledem k tomu, že lékaři měli méně alternativ při hledání funkčních řešení v boji proti jeho nemoci, sám vyzkoušel pít čaj z kořenů pampelišky jako poslední možnost. Po čtyřech měsících se úplně vyléčil.
Na pampeliškový čaj potřebujeme sušený umletý kořen pampelišky. No klidně můžete také použít i na jemno nakrájený čerstvý kořen. Přibližně 2 až 3 čajové lžičky kořene, zalijete s 3 dcl vařící vody a necháte vyluhovat asi 15-17 minut. Čaj pijte 2-3 denně. Nejlepší je to před jídlem a několik měsíců.

Loading...